W Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Jarosławiu prowadzone są remonty pomieszczeń. Czynna jest już poczekalnia. Oczekujący na odbiór prawa jazdy lub załatwienie spraw z dowodem rejestracyjnym dotychczas siedzieli na korytarzu.
Załatwiających sprawy w wydziale komunikacji jest dalej sporo, ale system rejestracji zredukował oczekiwanie do kilku minut. Jedyny problem to ten, że do wydziału trzeba przyjść dwukrotnie. Pierwszy raz, by się zarejestrować. Drugi, by[paywall] o oznaczonej godzinie pojawić się przed okienkiem. Dyżurujący w poczekalni pracownik wydziału ustala termin odpowiadający petentowi, rejestrując go w systemie.
Jak informuje naczelnik wydziału Wacław Szkoła, prawa jazdy są wydawane na bieżąco. Załatwienie spraw rejestracji pojazdów trwa dłużej. Na stronie internetowej starostwa podawany jest aktualny stan kolejek. W ostatni piątek przed południem na przerejestrowanie pojazdów czekało 30 osób oraz dwie do rejestracji z zagranicznymi współwłaścicielami. Petenci planujący załatwić sprawy dotyczące praw jazdy i inne leżące w zakresie kompetencji wydziału nie musieli czekać. Dobrym sposobem jest skorzystanie z rezerwacji w systemie online.
Na stronie http://www.rezerwacje.jaroslawski.pl/ można wpisać się wirtualnie do kolejki i o określonej godzinie pojawić w wydziale. Załatwienie sprawy trwa wtedy kilkanaście minut. Internetowa rezerwacja prowadzona jest osobno dla właścicieli krajowych i dla współwłaścicieli z zagranicy. Jedna osoba może się zrejestrować do dwóch spraw dziennie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.nie ma co się cieszyć,właśnie ruszył mały ruch graniczny czyli wszystko wróci do normy
nie ma co się cieszyć,właśnie ruszył mały ruch graniczny czyli wszystko wróci do normy