Reklama

Mateusz Maga, położna w spodniach, gościem Dzień Dobry TVN

18/05/2017 18:30

– Gdybym była młodsza, chciałabym rodzić z takim położnym – powiedziała Dorota Wellman, prowadząca poranny program śniadaniowy „Dzień Dobry TVN”, do jarosławianina Mateusza Magi. 2 maja razem z z żoną Karoliną Magą odwiedził telewizyjne studio, by przed kamerami porozmawiać o swojej pracy z Marcinem Prokopem i Dorotą Wellman.

Mateusz w zawodzie pracuje już 6 lat. Nawet już nie liczy, ilu maluchom pomógł przyjść na świat. Świetnie się odnajduje w zawodzie, w którym pracują głównie kobiety. Nie spotkał się z sytuacją, by panie nie chciały rodzić w jego towarzystwie.

Żona, Karolina, w programie opowiadała o[paywall] podejściu Mateusza do pracy i jego pewności siebie. Stwierdziła, że ma do tego rodzaju pracy powołanie i kobiety czują się przy nim bezpiecznie. Mateusz ma dobry kontakt z rodzącymi, ale również ze świeżo upieczonymi tatusiami, którym często doradza i wyjaśnia etapy porodu. W zamian często jest zapraszany na „pępkówkę”.

– Dosyć często rozmawiamy w domu o pracy. Wywołuje w nas różne emocje i dobrze jest porozmawiać z kimś, kto dokładnie rozumie tę sytuację – mówi Karolina Maga, również położna.

We wcześniejszym materiale przygotowanym przez telewizję TVN wypowiada się mama Mateusza, Teresa Maga, która mówi, że zdziwiła się, kiedy syn zdecydował się na taki kierunek studiów, ale zaakceptowała jego decyzję. Żona  natomiast wspomina czasy, kiedy wspólnie studiowali położnictwo, gdzie na roku było mnóstwo kobiet i wśród nich jeden „rodzynek” Mateusz, który dziś jest jej mężem.

Szefowa Mateusza w materiale mówi o rekrutacji Mateusza do  Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Fryderyka Chopina  w Rzeszowie i nie ukrywa, iż było dla niej to zaskoczenie, że mężczyzna chce wykonywać taki zawód i przyznaje, że był to dobry wybór. Na zakończenie Mateusz stwierdza, że kobiety są na zewnątrz piękne i delikatne, a wewnątrz bardzo twarde.

Dodając, że żaden mężczyzna nie byłby w stanie urodzić dziecka, gdyż zwykła grypa jest dla niego wielkim wyzwaniem. Mimo wizyty w telewizji i medialnego nagłośnienia Mateusz skromnie mówi, że nie czuje się celebrytą, a to, że jest zainteresowanie jego osobą i pracą świadczy o tym, że inni doceniają to co robi i nabiera jeszcze większą motywację do dalszego działania.  

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ela - niezalogowany 2017-05-18 21:05:40

    ateusz jesteś suuuuuuuuuper!!!!!!!!!!!!!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    andrzej - niezalogowany 2017-05-18 21:07:11

    prawdziwy mężczyzna tak trzymać

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ziomal - niezalogowany 2017-05-18 21:11:13

    oglądałam Mateusza w Dzień Dobry Tvn - mega gość - wszystkiego najlepszego dla" Madzi" i jego super żony i dziecka !!! Pozdro

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama