Reklama

Między Młodowicami a Sierakoścami pojedziemy jak po dywanie

Stan nawierzchni drogi łączącej Młodowice z Sierakoścami, delikatnie rzecz ujmując, był kiepski. Psioczyli mieszkańcy, psioczyli turyści. Od 6 grudnia br. nie mają prawa powiedzieć złego słowa. W dniu św. Mikołaja dostali prezent od władz gminy – nową drogę.

Jedno trzeba przyznać, od kilku lat[paywall] włodarze gminy Fredropol, na czele z wójtem Mariuszem Śnieżkiem, sukcesywnie poprawiają infrastrukturę drogową, która stanowi priorytet wśród wykonywanych w gminie inwestycji. Sfinalizowane zadanie pod nazwą „Przebudowa drogi Młodowice – Sierakośce wraz z przebudową przepustów” najlepiej o tym świadczy.

Wartość całej inwestycji wyniosła 1 mln 145 tys. zł, z czego ponad 900 tys. zł to kwota dofinansowania otrzymana z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, z rezerwy celowej budżetu państwa w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Droga przeszła gruntową modernizację na długości prawie 2 km. – Jestem przekonany, że ta inwestycja, ale i wcześniejsze jej zakończone, przyczyni się do poprawy warunków komunikacyjnych mieszkańców okolicznych wsi oraz rozwoju gospodarczego naszej gminy – powiedział wójt gminy Fredropol M. Śnieżek.

Reklama

6 grudnia br. w Sierakoścach odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanej drogi. Uczestniczyli w nim m.in.: wicewojewoda podkarpacki Piotr Pilch, władze gminy Fredropol na czele z wójtem Mariuszem Śnieżkiem i sekretarzem Leszkiem Urbanem. Nie mogło zabraknąć przewodniczącego Rady Gminy Fredropol Józefa Kożucha, radnych, przedstawiciela wykonawcy inwestycji i mieszkańców Sierakośc. Po symbolicznym, tradycyjnym już przy tego typu uroczystościach przecięciu wstęgi, proboszcz parafii w Sierakoścach ks. Bogdan Blama poświęcił drogę.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    f... - niezalogowany 2017-12-16 20:15:25

    Ale osiągnięcie, aż wicewojewoda musiał poświęcić. Proboszczowi się ruszyć nie chciało?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Zbych - niezalogowany 2017-12-17 09:28:52

    Chodzi o tą  drogę gruntową między polami uprawialnymi? Tam będzie asfalt?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    szambiarz - niezalogowany 2017-12-17 10:21:37

    panie wojcie kiedy kanalizacja w kniazycach darowicach ,latem potoczkiem plynie sciek zamiast wody,prosze egzekwowac potwierdzenie wywozenia sciekow do oczyszczalnik,wieśniaki nagminnie srają i szczą  do potoczka ,chyba istnieje jakiś środek prawny aby zdyscyplinować mieszkańców do zachowania zgodnego  z prawem,ja osobiście nie widziałem nigdy pojazdu asenizacyjnego w tej gminie,ludzie sami sobie szczycie do gęby

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama