Stan nawierzchni drogi łączącej Młodowice z Sierakoścami, delikatnie rzecz ujmując, był kiepski. Psioczyli mieszkańcy, psioczyli turyści. Od 6 grudnia br. nie mają prawa powiedzieć złego słowa. W dniu św. Mikołaja dostali prezent od władz gminy – nową drogę.
Jedno trzeba przyznać, od kilku lat[paywall] włodarze gminy Fredropol, na czele z wójtem Mariuszem Śnieżkiem, sukcesywnie poprawiają infrastrukturę drogową, która stanowi priorytet wśród wykonywanych w gminie inwestycji. Sfinalizowane zadanie pod nazwą „Przebudowa drogi Młodowice – Sierakośce wraz z przebudową przepustów” najlepiej o tym świadczy.
Wartość całej inwestycji wyniosła 1 mln 145 tys. zł, z czego ponad 900 tys. zł to kwota dofinansowania otrzymana z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, z rezerwy celowej budżetu państwa w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Droga przeszła gruntową modernizację na długości prawie 2 km. – Jestem przekonany, że ta inwestycja, ale i wcześniejsze jej zakończone, przyczyni się do poprawy warunków komunikacyjnych mieszkańców okolicznych wsi oraz rozwoju gospodarczego naszej gminy – powiedział wójt gminy Fredropol M. Śnieżek.
6 grudnia br. w Sierakoścach odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanej drogi. Uczestniczyli w nim m.in.: wicewojewoda podkarpacki Piotr Pilch, władze gminy Fredropol na czele z wójtem Mariuszem Śnieżkiem i sekretarzem Leszkiem Urbanem. Nie mogło zabraknąć przewodniczącego Rady Gminy Fredropol Józefa Kożucha, radnych, przedstawiciela wykonawcy inwestycji i mieszkańców Sierakośc. Po symbolicznym, tradycyjnym już przy tego typu uroczystościach przecięciu wstęgi, proboszcz parafii w Sierakoścach ks. Bogdan Blama poświęcił drogę.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ale osiągnięcie, aż wicewojewoda musiał poświęcić. Proboszczowi się ruszyć nie chciało?
Chodzi o tą drogę gruntową między polami uprawialnymi? Tam będzie asfalt?
panie wojcie kiedy kanalizacja w kniazycach darowicach ,latem potoczkiem plynie sciek zamiast wody,prosze egzekwowac potwierdzenie wywozenia sciekow do oczyszczalnik,wieśniaki nagminnie srają i szczą do potoczka ,chyba istnieje jakiś środek prawny aby zdyscyplinować mieszkańców do zachowania zgodnego z prawem,ja osobiście nie widziałem nigdy pojazdu asenizacyjnego w tej gminie,ludzie sami sobie szczycie do gęby
Tylko na co tylko po co , jak za kilka lat wszyscy się wyniosą .
Książe nie ma czasu na pierdoły, teraz ma żniwa, kolenda itd.
Ale osiągnięcie, aż wicewojewoda musiał poświęcić. Proboszczowi się ruszyć nie chciało?
Chodzi o tą drogę gruntową między polami uprawialnymi? Tam będzie asfalt?
panie wojcie kiedy kanalizacja w kniazycach darowicach ,latem potoczkiem plynie sciek zamiast wody,prosze egzekwowac potwierdzenie wywozenia sciekow do oczyszczalnik,wieśniaki nagminnie srają i szczą do potoczka ,chyba istnieje jakiś środek prawny aby zdyscyplinować mieszkańców do zachowania zgodnego z prawem,ja osobiście nie widziałem nigdy pojazdu asenizacyjnego w tej gminie,ludzie sami sobie szczycie do gęby