Reklama

Międzyszkolny mecz Polska – Węgry

06/07/2015 10:24

Zwiedzanie miasteczka Pusztadobos, zoo, korzystanie z kompleksu basenowego w Nyíregyházie oraz mecze piłki nożnej z młodzieżą SP Pusztadobos znalazły się w programie wycieczki uczniów Zespołu Szkół w Huwnikach do partnerskiej gminy Pusztadobos.

Kierownikiem wycieczki była Dorota Osadzińska, a opiekunami nauczyciele: Barbara Szymańska-Mościszko, Marta Szancer, Wiktor Łapa i Marek Mościszko.

W Pusztadobos grupą opiekowała się Polka mieszkająca od 27 lat na Węgrzech – Krisztina Jurkinya. Jej pomoc i życzliwość pozwoliły nie odczuć ogromnej bariery językowej. Uczniowie mieli okazję poznać kulturę i obyczaje Węgier oraz[paywall] zawrzeć nowe znajomości, które są nadal podtrzymywane. Na boisku szkoły w Pusztadobos uczniowie z Huwnik zmierzyli się w meczu piłkarskim ze swoimi węgierskimi rówieśnikami. Zwycięstwo odniosły drużyny chłopców i dziewcząt z Polski.

Reklama

– Wiele przygód, atrakcji oraz nowych, ciekawych miejsc. Ludzie bardzo życzliwi i bardzo miła atmosfera. Węgrzy są gościnni i pomocni. Bardzo mi się podobało, udało mi się nawiązać nowe znajomości. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś odwiedzę ten kraj – mówi Gabriela Ostrasz z klasy III gimnazjum. – Wspaniali ludzie, fajne miejsca i przede wszystkim przyjazna atmosfera. Ludzie na Węgrzech byli dla nas bardzo życzliwi i pomocni. Atrakcji nie da się opisać, trzeba to po prostu przeżyć. Świetna zabawa! – dodaje jej koleżanka Monika Mościszko.

Wyjazd trwał pięć dni i odbył się dzięki pomocy wójta gminy Fredropol Mariusza Śnieżka oraz sekretarza Leszka Urbana.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama