Zwiedzanie miasteczka Pusztadobos, zoo, korzystanie z kompleksu basenowego w Nyíregyházie oraz mecze piłki nożnej z młodzieżą SP Pusztadobos znalazły się w programie wycieczki uczniów Zespołu Szkół w Huwnikach do partnerskiej gminy Pusztadobos.
W Pusztadobos grupą opiekowała się Polka mieszkająca od 27 lat na Węgrzech – Krisztina Jurkinya. Jej pomoc i życzliwość pozwoliły nie odczuć ogromnej bariery językowej. Uczniowie mieli okazję poznać kulturę i obyczaje Węgier oraz zawrzeć nowe znajomości, które są nadal podtrzymywane. Na boisku szkoły w Pusztadobos uczniowie z Huwnik zmierzyli się w meczu piłkarskim ze swoimi węgierskimi rówieśnikami.[paywall] Zwycięstwo odniosły drużyny chłopców i dziewcząt z Polski.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze