Reklama

Mieszkańcy ulicy Wąskiej mówią dość! Są u kresu wytrzymałości

Ulica Wąska, mimo lokalizacji w sąsiedztwie galerii, a więc jednego z najpopularniejszych obiektów na mapie Przemyśla, pozostaje zapomniana przez władze miasta. Takie stwierdzenie wielokrotnie padło podczas rozmowy z jej mieszkańcami, którzy od przeszło 5 lat bezskutecznie walczą o remont nawierzchni i wytykają samorządowcom brak oświetlenia ulicznego i kanalizacji. – Podatki płacimy jak wszyscy, ale nasze potrzeby są zupełnie pomijane – mówią rozgoryczeni.

Wąska to – podobnie jak Wiśniowa, Krucza i Polna – odnoga ulicy Rzeźniczej, którą dostać się możemy z Brudzewskiego do Sanowej. Mieszkający przy niej od lat czują się nierówno traktowani. Nie ma tu lamp ulicznych, brakuje kanalizacji, a droga prowadząca do domów jest w opłakanym stanie. O remont z prawdziwego zdarzenia zabiegają od 5 lat, ale jak dotąd ich rozpaczliwe próby zaradzenia problemom pozostają bez echa. Nie mając wyjścia, zmuszeni są radzić sobie sami. Jak ostatnio, pod koniec grudnia minionego roku, kiedy w obliczu braku reakcji miasta własnym sumptem zorganizowali kruszywo do załatania ubytków w drodze. Jak twierdzą, zwracali się do ZDM z prośbą o udostępnienie im chociaż niezbędnego sprzętu, ale i tego się nie doczekali. Wszystko zrobili we własnym zakresie...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 87% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama