Po niedawnej publikacji dotyczącej fatalnego stanu barierek ciągnących się od skrzyżowania ul. Paderewskiego z Boruty-Spiechowicza aż do skrzyżowania ul. Paderewskiego z Bolesława Śmiałego i oddzielających jezdnię od chodnika mieszkańcy zwrócili nam uwagę na podobny problem w innej części miasta. Okazuje się, że barierki na tarasie przy nadsańskim deptaku również są zupełnie skorodowane.
– Mieszkam w Przemyślu. Dużo jeżdżę rowerem i lubię zajechać sobie na taras nad Sanem przy Wybrzeżu Jana Pawła II, by popodziwiać rozciągające się stamtąd widoki. Ostatnio moją uwagę zwrócił stan barierek zabezpieczających to miejsce. Opierając się o nie, zobaczyłem, że są kompletnie skorodowane, a mniej więcej w środkowej części tarasu[paywall] ich stan jest opłakany. Spawy ledwie trzymają – opisał sytuację jeden z Czytelników, wyrażając obawę o kwestie bezpieczeństwa opierających się o poręcz.
Rzeczywiście, barierki przy punkcie widokowym, czyli kultowym przemyskim tarasie, są mocno nadgryzione zębem czasu. Widoczne są na nich duże ogniska korozji, a w niektórych miejscach także odspajanie się elementów, co aż prosi się o podjęcie działań naprawczych.
Z pytaniem o to, czy miasto świadome jest stanu obecnego barierek i czy zamierza przedsięwziąć w tej sprawie jakieś kroki, zwróciliśmy się do przemyskiego magistratu. W odpowiedzi usłyszeliśmy zapewnienie, że Zarząd Dróg Miejskich w Przemyślu w najbliższym czasie dokona przeglądu obiektu.
– Wcześniej nie mieliśmy sygnałów w sprawie tego miejsca. Pracownicy przemyskiego ZDM przyjrzą się mu, by ocenić, czy stan barierki zagraża bezpieczeństwu – poinformował Witold Wołczyk z Urzędu Miejskiego w Przemyślu.
Zapytaliśmy też, czy w miejskim budżecie znajdą się pieniądze na ewentualne naprawy, mając w pamięci sytuację dotyczącą problemu z barierką przy u. Paderewskiego, na której wymianę niestety w tym roku miasto nie zdoła wysupłać funduszy.
– Wszystko zależy od skali problemu. Jeżeli barierka będzie wymagała drobnych napraw, to na pewno zostaną one wykonane – padło zapewnienie. Trzymamy zatem za słowo!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Dajcie spokój z barierka.Co tam barierka! Ni ma pinindzy i ni będzie. Już zaczynają promować flagę LGBT.
Aby wyremontowali tą barierkę trzeba czekać do pierwszego wypadku .
Teraz radny Kowalski napisze interpelację
ŁOJ, łoj w tym Przymyślu nie ma innych problemów jedynie barkierki. Przemyśl już słynie z barierek, można rzec barierkami stoi. Raczej uważam że jedyną barierką są kolejni, wybierani w wolnych wyborach merowie, ale co ważne sami się nie wybierają bo jacy wyborcy, taka "wadza", jaki pan taki kram. Liczę jednak że z 15, 5 mln funduszy norweskich zostaną naprawione czy wymienione wszystkie przemyskie barierki, i jeszcze coś pozostanie w kasie mieściny.
teraz redaktorzy latają po mieści i robią przegląd barjerek,
barierki najważniejsze mały problem małe miasto...
Jakby twoje dziecko uległo wypadkowi przez zdezelowaną i skorodowaną barierkę to już byś nie była taki rozkosznie zabawny .Inna rzecz to aby coś naprawić w tym mieście drobnego trzeba interwencji mediów .Gdzie jakieś służby .?
Do asdf . Zarty w tej sytuacji sa nie na miejscu. Sytuacje uwazam za bardzo powazna,bo wyobraz sobie ,ze kilka lub nawet kilkanascie osob ,np,jakas wycieczke ,ktorej uczestnicy opra sie w niewiedzy o ta barierke,i wtedy co ?? Kto bedzie odpowiadal za ten wypadek? Panie radny Kowalski!!! Zostal pan wywolany w komentarzu do tablicy, przeciez to pana okreg wyborczy ,wiec prosze pisac interpelacje,wyborcy tego od pana oczekuja. Prosze pamietac,ze wybory tuz,tuz.
Jakoś nikt nie zauważa lecących gzymsów z rozlatujących kamienic , zapadniętych chodników, tam panie redaktorze nie ma zagrożenia życia?! Teraz na topie są barierki, nie wiem czy to upał czy nie macie o czym pisać?!
Zdenek masz rację.Nie ważne czy za Pisu były popsute jus czy nie.Teraz się rozlatują i teraz może być wypadek.Więc nie nic nie będzie.Zgadzam się z tobą Zdenek.Jeśli to okręg radnego Kowalskiego, to czy nie on powinien się ta barierka zająć.Mam też taka nadzieje i na to liczę, Panie radny.
Jak nie masz pojęci o funduszach norweskich to się nie wypowiadaj.
Dajcie spokój z barierka.Co tam barierka! Ni ma pinindzy i ni będzie. Już zaczynają promować flagę LGBT.
Aby wyremontowali tą barierkę trzeba czekać do pierwszego wypadku .
Teraz radny Kowalski napisze interpelację