Reklama

Mieszkaniec: – Barierkę przeżarła rdza, a spawy ledwie trzymają! [ZDJĘCIA]

Po niedawnej publikacji dotyczącej fatalnego stanu barierek ciągnących się od skrzyżowania ul. Paderewskiego z Boruty-Spiechowicza aż do skrzyżowania ul. Paderewskiego z Bolesława Śmiałego i oddzielających jezdnię od chodnika mieszkańcy zwrócili nam uwagę na podobny problem w innej części miasta. Okazuje się, że barierki na tarasie przy nadsańskim deptaku również są zupełnie skorodowane.

– Mieszkam w Przemyślu. Dużo jeżdżę rowerem i lubię zajechać sobie na taras nad Sanem przy Wybrzeżu Jana Pawła II, by popodziwiać rozciągające się stamtąd widoki. Ostatnio moją uwagę zwrócił stan barierek zabezpieczających to miejsce. Opierając się o nie, zobaczyłem, że są kompletnie skorodowane, a mniej więcej w środkowej części tarasu[paywall] ich stan jest opłakany. Spawy ledwie trzymają – opisał sytuację jeden z Czytelników, wyrażając obawę o kwestie bezpieczeństwa opierających się o poręcz.

Rzeczywiście, barierki przy punkcie widokowym, czyli kultowym przemyskim tarasie, są mocno nadgryzione zębem czasu. Widoczne są na nich duże ogniska korozji, a w niektórych miejscach także odspajanie się elementów, co aż prosi się o podjęcie działań naprawczych.

Z pytaniem o to, czy miasto świadome jest stanu obecnego barierek i czy zamierza przedsięwziąć w tej sprawie jakieś kroki, zwróciliśmy się do przemyskiego magistratu. W odpowiedzi usłyszeliśmy zapewnienie, że Zarząd Dróg Miejskich w Przemyślu w najbliższym czasie dokona przeglądu obiektu.

– Wcześniej nie mieliśmy sygnałów w sprawie tego miejsca. Pracownicy przemyskiego ZDM przyjrzą się mu, by ocenić, czy stan barierki zagraża bezpieczeństwu – poinformował Witold Wołczyk z Urzędu Miejskiego w Przemyślu.

Zapytaliśmy też, czy w miejskim budżecie znajdą się pieniądze na ewentualne naprawy, mając w pamięci sytuację dotyczącą problemu z barierką przy u. Paderewskiego, na której wymianę niestety w tym roku miasto nie zdoła wysupłać funduszy.

– Wszystko zależy od skali problemu. Jeżeli barierka będzie wymagała drobnych napraw, to na pewno zostaną one wykonane – padło zapewnienie. Trzymamy zatem za słowo!


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Marian - niezalogowany 2021-07-12 18:54:18

    Dajcie spokój z barierka.Co tam barierka! Ni ma pinindzy i ni będzie. Już zaczynają promować flagę LGBT.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2021-07-12 19:30:09

    Aby wyremontowali tą barierkę trzeba czekać do pierwszego wypadku .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    . - niezalogowany 2021-07-12 20:36:28

    Teraz radny Kowalski napisze interpelację 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama