Ponad 990 tys. zł dostanie Jarosław jako dofinansowanie modernizacji szkół. Jej całkowita kwota opiewa na prawie 1,2 mln zł, resztę dopłaci miasto. Pieniądze będą przeznaczone na zakup sprzętu, głównie komputerowego oraz utworzenie pracowni.
– Projekt realizowany będzie w partnerstwie z Fundacją Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”, która dysponuje zespołem wysokiej klasy specjalistów organizujących interaktywne zajęcia wykładowe dla młodzieży. Współpraca obejmuje również organizację „Małego Festiwalu Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Jarosławiu”, którego celem jest[paywall] zaprezentowanie ciekawych eksperymentów wymyślonych przez uczniów z użyciem nowych pomocy naukowych. Działania te mają na celu zainteresować jak największą grupę uczniów naukami przyrodniczymi – informuje jarosławski magistrat. – Bardzo nas cieszy niemal milionowe dofinansowanie działań na rzecz rozwoju naszych szkół. W ramach tak dużego projektu zakupimy nie tylko pomoce naukowe i odpowiedni, nowoczesny sprzęt komputerowy, ale zrealizujemy również wykłady dotyczące tematyki rozbudzania kreatywności, myślenia logicznego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych – dodaje burmistrz.
Projekt obejmuje sześć szkół: SP nr 4, 6 i 10 oraz gimnazjum nr 2 i dwa zespoły szkół (im. Jana Pawła II i im. Książąt Czartoryskich). Do każdej zostaną zakupione pracownie komputerowe. Każda z 25 komputerami i urządzeniami współpracującymi. Powstaną także dwie w pełni wyposażone pracownie przyrodnicze.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze