Ciężko stwierdzić jak długo jeszcze trzeba będzie przypominać kierowcom ten prosty slogan: „Piłeś? Nie jedź!”. Wsiadając „za kółko” po alkoholu narażamy nie tylko własne zdrowie i życie, ale również innych uczestników ruchu drogowego.
W miniony weekend kontrola prowadzona przez przemyskich policjantów ujawniła dwóch nietrzeźwych kierujących. Czekają ich duże nieprzyjemności. W piątek 29 lipca, medyccy funkcjonariusze zauważyli rowerzystę, który miał duże problemy z jazdą prosto. Okazało się, że 38- letni mieszkaniec powiatu przemyskiego miał w wydychanym powietrzu ponad 3,3 promila alkoholu. Grozi mu wysoki mandat.
56- letni kierowca, który został zatrzymany na ul. Przemysława w Żurawicy miał mniej, bo ponad promil alkoholu w organizmie, ale za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi znacznie surowsza kara: pozbawienia wolności do 2 lat, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze