Od 1 lipca przedsiębiorcy mogą już odliczać 50 procent VAT od paliwa do samochodów osobowych w użytku mieszanym.
Od 1 kwietnia 2014 r. obowiązywał zakaz odliczania VAT od zakupu paliw do samochodów, których używaliśmy w dwójnasób, czyli nie tylko w działalności gospodarczej, ale też prywatnie. Użytkowanie pojazdu dla celów firmowych każdorazowo trzeba było[paywall] udowodnić, podpierając się m.in. ewidencją przebiegu, stanem licznika. Teraz od wydatków eksploatacyjnych możemy już odliczyć podatek w wysokości 50 proc., wszystko jedno, czy przemieszczamy się na 4, czy 2 kółkach. Nowy przepis dotyczy zakupów dokonanych po 30 czerwca, bez względu na datę wystawienia faktury. Nawet jeśli została ona wystawiona po 1 lipca, właściciel nie ma prawa odliczenia VAT, ponieważ podlega wcześniejszym, zabraniającym tego przepisomTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze