Reklama

Można odliczyć 50% VAT od paliwa do aut używanych biznesowo i prywatnie

Od 1 lipca przedsiębiorcy mogą już odliczać 50 procent VAT od paliwa do samochodów osobowych w użytku mieszanym.

Od 1 kwietnia 2014 r. obowiązywał zakaz odliczania VAT od zakupu paliw do samochodów, których używaliśmy w dwójnasób, czyli nie tylko w działalności gospodarczej, ale też prywatnie. Użytkowanie pojazdu dla celów firmowych każdorazowo trzeba było[paywall] udowodnić, podpierając się m.in. ewidencją przebiegu, stanem licznika. Teraz od wydatków eksploatacyjnych możemy już odliczyć podatek w wysokości 50 proc., wszystko jedno, czy przemieszczamy się na 4, czy 2 kółkach. Nowy przepis dotyczy zakupów dokonanych po 30 czerwca, bez względu na datę wystawienia faktury. Nawet jeśli została ona wystawiona po 1 lipca, właściciel nie ma prawa odliczenia VAT, ponieważ podlega wcześniejszym, zabraniającym tego przepisom
AN
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama