Komisja ds. Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego pozytywnie zaopiniowała wniosek radnego Macieja Kamińskiego (PiS) w sprawie zamontowania progu zwalniającego przy ulicy Glazera w Przemyślu.
O poprawę bezpieczeństwa przy ulicy Glazera walczyli zarówno mieszkańcy, jak i zarząd Osiedla nr 5 „Salezjańskie” w Przemyślu. – Starałem się o to jeszcze jako przewodniczący zarządu naszego osiedla. W sumie kilkakrotnie na przestrzeni dwóch ostatnich lat. Potrzeba przynajmniej jednego progu wynika z niebezpieczeństwa, jakie stwarzają jadące tą ulicą samochody, które często poruszają się z dużą prędkością. Odcinek od bloku przy Glazera 25 w dół to centrum osiedla, a po drodze są dwa przejścia dla pieszych – tłumaczy radny M. Kamiński.[paywall]
Pierwsza prośba, udokumentowana odpowiednimi wnioskami, została zaopiniowana negatywnie przez Komisję ds. Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego. Radny Kamiński ponowił ją więc 6 sierpnia br. Tym razem spotkała się z pozytywnym odzewem. Pytanie tylko, dlaczego pierwsza została odrzucona. Co w ciągu tych kilku tygodni się zmieniło?
– Pierwsza moja interpelacja została negatywnie zaopiniowana. Trudno dociec dlaczego. W związku tym ponownie zwróciłem się z prośbą o zamontowanie urządzenia zwalniającego, a dokładniej progu wyspowego, powyżej bloku przy ulicy Glazera 25. Podobny próg jest na ulicy Monte Cassino, gdzie są niemal identyczne warunki komunikacyjne. Co ważne, nie będzie przeszkodą dla komunikacji miejskiej, podobnie jak ma to miejsce na Monte Cassino – wyjaśnił radny M. Kamiński.
Pismo z pozytywną opinią parafował prezydent miasta Robert Choma. Zarząd Dróg Miejskich przygotował już szkic oznakowania progu wyspowego na ulicy Glazera. Gotowa także jest opinia Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. Nic więc nie stoi już na przeszkodzie, aby próg został niebawem zamontowany.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.W końcu! tyle lat się o tym mówiło, nareszcie ktoś się opamiętał!
O wymiane nawierzchni by sie postarali bo plomby wypadaja jak sie na sikorskiego jedzie
poczekamy do zimy, zobaczymy jak palant z getta1 wyjedzie pod górę na Sikorskiego?
To jest właśnie populizm. Gość, który chce wypłynąć w wyborach Pan. K. podejmuje się zadań, które szkodzą użytkownikom drogi i są nie praktyczne, dzięki przychylności tym którzy nie korzystają z tej drogi czyli społeczeństwa 65 + z osiedla Glazera. Progi to nie jest rozwiązanie. Tak jak napisał poprzednik w zimie sparaliżują wyjazd pod górę! Widzieliście co stało się w Żurawicy po zwężeniu do jednego pasa? Wystarczy jedna ślizgająca się ciężarówka by skutecznie zatkać przejazd.
Pan Kamiński ma rację. Na chamów w 4 kółkach są tylko proste aczkolwiek skuteczne sposoby takie jak właśnie progi czy fotoradary. Miasto jest przede wszystkim dla ludzi a nie dla samochodów.
progi zwalniające na "głównych" ulicach miasta ? co najmniej nietuzinkowe podejście do sprawy.. może jeszcze Grunwaldzka, Sanocka, Lwowska, Krakowska ?
Glazera nie jest główną drogą w Przemyślu i nie ma co porównywać do Lwowskiej, Grunwaldzkiej itp.Myślę że to dobry pomysł, szkoda że nie udało się tego jeszcze wcześniej jak zapowiadano w latach 2005-2007.
Co za popaprańcy a może już pojeby tam jest droga tak zdemolowana że i tak jedzie się jak przez 100 progów zwalniających
już nie wspomnę o MZK autobusach. hehehehe ale będzie jazda
Już ni mogę siędoczekać, jak przejadę się leciwym Jelczem o nr. 34 walczącym z progiem zwalniającem !! :D:D Banda idiotów !!!
Przecież to jest prób wyspowy, który nie przeszkadza komunikacji miejskiej, a dla mnie mieszkającego przy ulicy będzie ulgą, ponieważ codziennie i to głównie wieczorem zasuwają samochody jak "samoloty"
A kiedy na Glazera będzie zlikwidowany przystanek autobusowy dla ludzi z bloku 40 i wróblewskiego 13 ? Czy ktoś o nich myśli . Tam mieszkają sami starsi ludzie i muszą dymać na samą górę albo z góry z Bielskiego .
Witam ten próg to tragedia jadac pod górę za autobusem mzk zatrzymanie sie i dalej ruszac to nieporozumienie przeciez tam kolo śmietnika pod górę był znak ograniczenia prędkości do 40 km i został usuniety a z gory jest ograniczenie i znak kontrola radarowa może lepsze rozwiazanie to czestsze wizyty panów z drogowki. Pan z rady osiedla to chyba nie jest zmotoryzowany i zorientowany a mieszkancy osiedla rycerskie raczej nie poperaja pomysłu a jak kojarze to wypadków tam nie było a mieszkam tam 30 lat.pozdrawiam
W końcu! tyle lat się o tym mówiło, nareszcie ktoś się opamiętał!
O wymiane nawierzchni by sie postarali bo plomby wypadaja jak sie na sikorskiego jedzie
poczekamy do zimy, zobaczymy jak palant z getta1 wyjedzie pod górę na Sikorskiego?