Reklama

Na Glazera będzie próg zwalniający

Komisja ds. Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego pozytywnie zaopiniowała wniosek radnego Macieja Kamińskiego (PiS) w sprawie zamontowania progu zwalniającego przy ulicy Glazera w Przemyślu.

O poprawę bezpieczeństwa przy ulicy Glazera walczyli zarówno mieszkańcy, jak i zarząd Osiedla nr 5 „Salezjańskie” w Przemyślu. – Starałem się o to jeszcze jako przewodniczący zarządu naszego osiedla. W sumie kilkakrotnie na przestrzeni dwóch ostatnich lat. Potrzeba przynajmniej jednego progu wynika z niebezpieczeństwa, jakie stwarzają jadące tą ulicą samochody, które często poruszają się z dużą prędkością. Odcinek od bloku przy Glazera 25 w dół to centrum osiedla, a po drodze są dwa przejścia dla pieszych – tłumaczy radny M. Kamiński.[paywall]
Pierwsza prośba, udokumentowana odpowiednimi wnioskami, została zaopiniowana negatywnie przez Komisję ds. Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego. Radny Kamiński ponowił ją więc 6 sierpnia br. Tym razem spotkała się z pozytywnym odzewem. Pytanie tylko, dlaczego pierwsza została odrzucona. Co w ciągu tych kilku tygodni się zmieniło?
– Pierwsza moja interpelacja została negatywnie zaopiniowana. Trudno dociec dlaczego. W związku tym ponownie zwróciłem się z prośbą o zamontowanie urządzenia zwalniającego, a dokładniej progu wyspowego, powyżej bloku przy ulicy Glazera 25. Podobny próg jest na ulicy Monte Cassino, gdzie są niemal identyczne warunki komunikacyjne. Co ważne, nie będzie przeszkodą dla komunikacji miejskiej, podobnie jak ma to miejsce na Monte Cassino – wyjaśnił radny M. Kamiński.
Pismo z pozytywną opinią parafował prezydent miasta Robert Choma. Zarząd Dróg Miejskich przygotował już szkic oznakowania progu wyspowego na ulicy Glazera. Gotowa także jest opinia Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. Nic więc nie stoi już na przeszkodzie, aby próg został niebawem zamontowany.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ola - niezalogowany 2015-10-04 10:19:55

    W końcu! tyle lat się o tym mówiło, nareszcie ktoś się opamiętał!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    .... - niezalogowany 2015-10-04 19:49:43

    O wymiane nawierzchni by sie postarali bo plomby wypadaja jak sie na sikorskiego jedzie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gośc - niezalogowany 2015-10-04 20:20:51

    poczekamy do zimy, zobaczymy jak palant z getta1 wyjedzie pod górę na Sikorskiego?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości