– Utrzymanie dróg i chodników jest największą bolączką mieszkańców. Chcemy jak najszybciej uzupełnić braki powstałe w poprzednich latach. Pierwszy etap modernizacji jest na finiszu – mówił Waldemar Paluch, burmistrz Jarosławia, na spotkaniu zorganizowanym obok właśnie remontowanego chodnika Alei Kasztanowej w dzielnicy nr V. W spotkaniu uczestniczyło trzech przewodniczących rad dzielnic. Burmistrz zapewniał, że zaproszono wszystkich.
– To pierwsza konferencja w historii Jarosławia, na której pojawili się przedstawiciele rad dzielnic. Do tej pory nic takiego nie było – mówił Zbigniew Dąbrowski, przewodniczący Rady Dzielnicy nr II w Jarosławiu. Oprócz niego[paywall] był Sebastian Kogut, szef Rady Dzielnicy nr V i Piotr Marmuźniak, przewodniczący samorządu dzielnicy nr VI. – Mieszkańcy zaczynają współdecydować w sprawach, które ich dotyczą. Sami proponują, co należy zrobić. Wcześniej decydował burmistrz i rada. Zmieniliśmy to, dając jarosławianom możliwość wypowiadania się o sprawach swojej dzielnicy – dodawał Waldemar Paluch, burmistrz Jarosławia, przytaczając słowa radnego Mariusza Waltera, który, upominając się o swoją dzielnicę, zauważał „wszystkie dzielnice coś dostają, VII znowu nic”. Z wypowiedzi burmistrza wynikało, że takich sytuacji już nie będzie.
Kończący się etap remontów miejskich dróg, któremu było poświęcone plenerowe spotkanie burmistrza i przedstawicieli rad dzielnic, to efekt 1,4 mln zł przeznaczonych na ulice z 8,5 mln nadwyżki w budżecie miasta. Każda z siedmiu dzielnic dostała po 200 tys. zł. Za te pieniądze wybudowano w dzielnicy nr I chodnik między ul. Podgorze i Okrzei, łącznik ul. Pełkińskiej i Pogodnej oraz zmodernizowano ul. Zgody. W dzielnicy nr II wyremontowano chodniki przy ul. Nartowskiej i Legionów oraz przy placu zabaw na os. Kopernika. W trzeciej dzielnicy zmodernizowano chodniki przy ul. Słonecznej, 3 Maja i ul. Żołnierskiej. W dzielnicy nr IV wyremontowano ul. Józefa Sowińskiego. W następnej zmodernizowano ul. Wyspiańskiego i ul. ks. Jakuba Makary oraz położono nowy chodnik w Alei Kasztanowej. W dzielnicy szóstej zmodernizowano ul. Miarczyńskiego oraz wybudowano parking na ul. Karbowskiego. W dzielnicy nr VII rozpoczęto remont ul. Batalionów Chłopskich. Prace zostaną zakończone w przyszłym roku. Jeszcze w tym na ul. Dolnoleżajskiej zostanie położony nowy asfalt na długości pół kilometra.
Pierwszy etap drogowych napraw to tylko wstęp do planowanych prac w roku przyszłym i latach następnych. Na odnowienie ulic potrzeba około 26 mln zł. Koszty wyliczono, kierując się wskazaniami mieszkańców. Według planów w 2017 r. na remonty ulic zostanie przeznaczone 10 mln zł. Kolejne dość duże pieniądze mają być zaplanowane na 2018 r. Wynika z tego, że doprowadzenie ulic i chodników Jarosławia do dobrego stanu jest kwestią najbliższych trzech lat.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Poniatowskiego, Poniatowskiego woła o remont!!
Kraszewskiego jedną z głównych ulic miasta !!!!!
Pierwsza i nie ostatnia konferencja.