Reklama

Nadrobimy braki w utrzymaniu dróg i chodników

11/11/2016 09:03

– Utrzymanie dróg i chodników jest największą bolączką mieszkańców. Chcemy jak najszybciej uzupełnić braki powstałe w poprzednich latach. Pierwszy etap modernizacji jest na finiszu – mówił Waldemar Paluch, burmistrz Jarosławia, na spotkaniu zorganizowanym obok właśnie remontowanego chodnika Alei Kasztanowej w dzielnicy nr V. W spotkaniu uczestniczyło trzech przewodniczących rad dzielnic. Burmistrz zapewniał, że zaproszono wszystkich.

– To pierwsza konferencja w historii Jarosławia, na której pojawili się przedstawiciele rad dzielnic. Do tej pory nic takiego nie było – mówił Zbigniew Dąbrowski, przewodniczący Rady Dzielnicy nr II w Jarosławiu. Oprócz niego[paywall] był Sebastian Kogut, szef Rady Dzielnicy nr V i Piotr Marmuźniak, przewodniczący samorządu dzielnicy nr VI. – Mieszkańcy zaczynają współdecydować w sprawach, które ich dotyczą. Sami proponują, co należy zrobić. Wcześniej decydował burmistrz i rada. Zmieniliśmy to, dając jarosławianom możliwość wypowiadania się o sprawach swojej dzielnicy – dodawał Waldemar Paluch, burmistrz Jarosławia, przytaczając słowa radnego Mariusza Waltera, który, upominając się o swoją dzielnicę, zauważał „wszystkie dzielnice coś dostają, VII znowu nic”. Z wypowiedzi burmistrza wynikało, że takich sytuacji już nie będzie.

Kończący się etap remontów miejskich dróg, któremu było poświęcone plenerowe spotkanie burmistrza i przedstawicieli rad dzielnic, to efekt 1,4 mln zł przeznaczonych na ulice z 8,5 mln nadwyżki w budżecie miasta. Każda z siedmiu dzielnic dostała po 200 tys. zł. Za te pieniądze wybudowano w dzielnicy nr I chodnik między ul. Podgorze i Okrzei, łącznik ul. Pełkińskiej i Pogodnej oraz zmodernizowano ul. Zgody.  W dzielnicy nr II wyremontowano chodniki przy ul. Nartowskiej i Legionów oraz przy placu zabaw na os. Kopernika. W trzeciej dzielnicy zmodernizowano chodniki przy ul. Słonecznej, 3 Maja i ul. Żołnierskiej. W dzielnicy nr IV wyremontowano ul. Józefa Sowińskiego. W następnej zmodernizowano ul. Wyspiańskiego i ul. ks. Jakuba Makary oraz położono nowy chodnik w Alei Kasztanowej. W dzielnicy szóstej zmodernizowano ul. Miarczyńskiego oraz wybudowano parking na ul. Karbowskiego. W dzielnicy nr VII rozpoczęto remont ul. Batalionów Chłopskich. Prace zostaną zakończone w przyszłym roku. Jeszcze w tym na ul. Dolnoleżajskiej zostanie położony nowy asfalt na długości pół kilometra. 

Pierwszy etap drogowych napraw to tylko wstęp do planowanych prac w roku przyszłym i latach następnych. Na odnowienie ulic potrzeba około 26 mln zł. Koszty wyliczono, kierując się wskazaniami mieszkańców. Według planów w 2017 r. na remonty ulic zostanie przeznaczone 10 mln zł. Kolejne dość duże pieniądze mają być zaplanowane na 2018 r. Wynika z tego, że doprowadzenie ulic i chodników Jarosławia do dobrego stanu jest kwestią najbliższych trzech lat. 
erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Remont - niezalogowany 2016-11-11 23:31:48

    Poniatowskiego, Poniatowskiego woła o remont!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Mieszkaniec - niezalogowany 2016-11-13 00:56:45

    Kraszewskiego jedną z głównych ulic miasta !!!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Jarek - niezalogowany 2016-11-14 07:58:20

    Pierwsza i nie ostatnia konferencja.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama