Reklama

Niecodzienny nocny gość w komisariacie

05/08/2016 13:18

Dzielnicowy rozpoczyna służbę, wchodzi do pokoju, a tam? Nietoperz. Zwierzę zaklinowało się pomiędzy skrzydłem a futryną okna.

Niecodzienne wydarzenie miało miejsce w środę, 3 bm. w jednym z rzeszowskich komisariatów. Nietoperz prawdopodobnie chciał wlecieć do pomieszczenia przez otwarte okno. Utknął jednak w jego mocowaniu. Mógł mu pomóc jedynie człowiek. Na miejsce wezwano lekarza weterynarii, który uwolnił nocnego gościa. Nietoperz nie odniósł poważnych obrażeń i odleciał.

Do podobnych sytuacji dochodzi najczęściej w sierpniu lub wrześniu. Zdarza się, że nietoperze wpadają do domu np. w pogoni za ćmą. W takiej sytuacji należy otworzyć okno, zgasić światło i zamknąć drzwi, aby okno było jedyną drogę ucieczki na zewnątrz. Nietoperz obecny w budynku mieszkalnym nie jest dla nas zagrożeniem, ale należy pamiętać, że jest to dzikie zwierzę, dlatego nie można go dotykać gołymi rękami.

Reklama


bc
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości