Z 5 zwycięstwami i 7 porażkami na koncie zakończyli I rundę mistrzowskich spotkań w sezonie 2020 –2021 koszykarze II-ligowego AZS PWSTE Jarosław. W ostatnim w tym roku spotkaniu (20 grudnia br.) ulegli u siebie – absolutnie na własne życzenie – Daas Basket Hills Bielsko-Biała.
Aż 31 razy jarosławscy koszykarze stawali w tym meczu na linii rzutów wolnych. Jeden z najprostszych elementów tego rzemiosła okazał się ich przekleństwem. Trafili ledwie 12 razy! To ponad 38 procent. Taki rezultat nieco kompromituje ich koncentrację i świadomość istoty tej batalii. Uproszczeniem byłoby stwierdzenie, że przez to przegrali, bo zazwyczaj na niepowodzenie składa się suma błędów w różnych elementach. Ale faktem jest, że w tak wyrównanym pojedynku aż 19 (!) „pudeł” miało decydujące znacznie.
AZS PWSTE Jarosław – Daas Basket Hills Bielsko-Biała 72:75 (16:22, 21:16, 20:19, 15:18)
Punkty: Ł. Krawiec 20 (3x3), C. Gumiński 14 (1x3), A. Mikołajko 10, Ł. Argasiński 7 (2x3), B. Reichert 7 (1x3), P. Buszta 6 (2x3), T. Fortuna 3 (1x3), W. Majka 3, P. Bielecki 2 (AZS PWSTE); R. Kozaczka 21 (4x3), W. Zub 21 (3x3), G. Szybowicz 10 (2x3), S. Dusiło 8, J. Fenrych 5, D. Józefowski 4, M. Adamus 2, A. Garita 2, O. Janicki 2 (DBH).
Sędziowali: Michał Szybisty (Rzeszów) i Małgorzata Mazurewicz-Rydz (Lublin). Mecz bez udziału publiczności.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze