Reklama

Nietrzeźwi odjechali spod komendy. Policja podjęła pościg

27/07/2016 10:00

W niedzielę, 24 bm., do komendy policji w Dębicy zgłosiło się dwóch mężczyzn, aby zbadać swój stan trzeźwości. Mimo, że wynik był pozytywny odjechali stamtąd samochodem. Policja udała się za nimi w pościg.

Niecodzienne zdarzenie miało miejsce w niedzielę po g. 8. Podczas badania u obydwu mężczyzn, którzy przybyli na policję, w alcoblow zapaliła się czerwona lampka, oznaczająca, że pili wcześniej alkohol. Po opuszczeniu komendy wsiedli do volkswagena polo i odjechali. Jednak tę sytuację zauważył oficer dyżurny, który poinformował o tym policyjny patrol.

Kiedy kierowca zobaczył radiowóz przyspieszył, znacznie przekraczając dozwoloną prędkość. Jednak na drodze, którą jechał w kierunku Żyrakowa, czekał już drugi radiowóz. Kierowcą volkwagena był 24-letni obywatel Austrii, zaś pasażerem 23-letni mieszkaniec Żarówki. Austriak został przewieziony na komendę i zbadany alkomatem, który wskazał 0,57 promila alkoholu w organizmie.

W poniedziałek przedstawiono mu zarzuty, do których się przyznał. Stracił uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi na 3 lata, będzie musiał zapłacić 5 tys. zł na Fundusz Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a także poniesie koszty postępowania sądowego.
bc
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości