Reklama

Nieudany eksperyment?

Zarządzeniem prezydenta Wojciecha Bakuna z 16 stycznia br. wprowadzona została zmiana w funkcjonowaniu magistratu, polegająca na wydłużeniu w każdy wtorek czasu pracy urzędu do godziny 18. Kilka dni temu doszło do kolejnej zmiany.

Do 5 lutego br. przemyscy urzędnicy pracowali w godzinach od 7.30 do 15.30 od poniedziałku do piątku, nie licząc niektórych pracowników Wydziału Organizacji, Kadr i Kontroli. Tych, którzy zajmowali się m.in. doręczaniem przesyłek czy pracowników Biura Obsługi Urzędu, którzy zajmowali się utrzymaniem czystości i porządku. Po zajęciu fotela prezydenta miasta Wojciech Bakun zapowiedział wprowadzenie zmian w Regulaminie Pracy Urzędu Miejskiego. I tak uczynił[paywall]. Wspomnianym rozporządzeniem wydłużył czas pracy w każdy wtorek do godziny 18. Głównym założeniem, które przyświecało temu pomysłowi, była lepsza obsługa mieszkańców miasta i większa dostępność urzędników, szczególnie dla tych osób, którym działalność zawodowa do tej pory utrudniała załatwienie spraw urzędowych. Po raz pierwszy przemyscy urzędnicy przyjmowali interesantów do g. 18 we wtorek, 5 lutego br.

Skórka nie opłaciła się za wyprawkę?

Wydłużenie czasu pracy generowało jednak dodatkowe koszty. Przede wszystkim wynikające z opłat za media.

Reklama

Przez trzy miesiące od czasu wprowadzenia wydłużonych godzin pracy w urzędzie obsłużonych zostało ok. 150 klientów, co daje średnią 2,5 osoby na każdy wtorek.

– Ta liczba dotyczy w większości wydziałów, mających bezpośredni kontakt z mieszkańcami. Zgodnie z zapowiedziami, przeprowadziliśmy po pierwszym kwartale analizę, a w jej wyniku prezydent zadecydował, że do 31 sierpnia urzędnicy we wtorki będą pracować do godziny 17. To nie tylko wynik analizy, ale również rozpoczynającego się okresu urlopowego i konieczności zapewnienia płynnej obsługi klientów w tym czasie. Nadal będziemy śledzić efekty i zainteresowanie mieszkańców ofertą skorzystania z wydłużonych godzin pracy urzędu. Oczywiście zachęcamy do załatwiania spraw urzędowych we wtorki po godzinie 16 i liczymy na to, że z czasem będziemy przyjmować coraz więcej mieszkańców – stwierdził rzecznik prasowy UM w Przemyślu Witold Wołczyk.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Aragorn - niezalogowany 2019-05-17 23:27:12

    Mars - zjedz Snickersa i przestań siać propagandę.Nikt nie przychodził po godz 17, to po co urzędnicy mieli siedzieć w pracy ?Dobrze, że nowy Prezydent szybko reaguje zarówno na potrzeby, a w razie czego wprowadza niezbędne korekty.Przestałem was kupować, bo z numeru na numer jesteście coraz bardziej stronniczy, a wasz fotograf opanował do perfekcji kadrowanie zdjęć bez nowych Władz Przemyśla :)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Zaniepokojony przemyski obserw - niezalogowany 2019-05-18 02:13:26

    Przecież wybrali tych Kukizowców 16 nie pod względem merytorycznym a jako protest przeciwko  nieudolnym rządom Chomy i pisowskich kliki która stworzyła z Przemyśla średniowieczne zadupie, bez przemysłu, nauki na poziomie wyższym, bez sportu czyli hali sportowej nie mylić z salą, bez basenu nawet tego prostego twartego, bez porządnego boiska z porządnym trybuna, że sportową ruiną jakieś 5 ligi i to na końcu tabeli. Turystyka na którą tak stawiali niemal sięga dna, całe połacie kamienic z śpiący i się tynkami, setki pustych mieszkań i całych kamienic i budynków jak np budynek domu robotniczego, kina Bałtyk zaś ostatnio szkoły wyźszej czy. Tomaszewskiej przy pl. Konstytucji które już podają w ruinę. I na to miał być lekarstwem Bakun, jako Wojtek cudo twórca i grupka młodych gniewnych  głównie Kukiz owoców, bez żadnego administracyjnego i merytorycznego przygotowania, bez pomysłu na uzdrowienie mieściny, bez wskazania źródeł finansowania wydatków publicznych, bez pomysłu sposób uzyskania kapitału, inwestorów, sposobu zatrzymania resztek młodych którzy w dziwny sposób jeszcze się ostali. A  przymyślaki jak to przymyślaki przez 16 lat tylko Chomy i PiS obecnie tylko nie PiS i Choma a więc napatoczył się Wojtek z doświadczeniem  bazarów i pracy w jednoosobowej firmie czyli w swoim domku w Nehrybce więc mamy to co mamy a więc nauka od podstaw czyli kompletny brak wiedzy z zakresu administracji samorządowej, kierowania zespołami ludzkimi, finansami publicznymi, z różnych innych dziedzin życia gospodarczego czy społecznego bo będąc niecałe 3 lata posłem niewiele wniósł do rozwoju Przemyśla, pytam tu w tym miejscu, panie prezydencie Bakun co przez 3 lata pracy parlamentarnej jako Kukiz 15 załatwił Pan dla rozwoju upadającej totalnie mieściny, ilu inwestorów, bo to najważniejsze dla rozwoju każdej wsi, miasta. Nie wierzę w odpowiedź. A więc prosta stara zasada, to stosował Choma, nie ma marchewk, macie igrzyska. Nie czas na opisywanie tych wszystkich Świąt, tych wincencjad, bałwochwalcze, głupie czczenie tego krasnala w rynku szwejka, inne dziwaczne imprezy jakieś fajki, miodu, chleba, zamku, ulic, lata i czort jeden wie jakie inne, po co proste, by odwrócić uwagę ciemnego ludu od ponurej rzeczywistości powolnego upadku Przemyśla i nieustanne chwale ie się pozozorowanymi sukcesami czyli mostem i tzw. Obwodnica które są jedynie zwykłymi drogami miejskimi. Zresztą czort z nimi, obecną sytuacja podobna, jakieś pomysły na zakaz wjazdu na rynek, jakaś poręcz przy schodach , jakieś kosmetyczne zmiany w urzędzie, niby usprawnienia dla interesantów, a co dalej drodzy panowie i panienki Bakunowie i Kukizowie, gdzie zmiany na lepsze, gdzie nowe inwestycje i pomysły na zmiany, gdzie obietnice zmian. A więc jako przemyski obserwator widzę to marnie, wystarczy przeczytać programy posiedzenia rady miasta,  żadnych nowości czy chęć zmian, przysłuchując się tym obradom   poziom więcej niż marny , czytając interpelację czy zapytania radnych pod adresem tych prezydentów, w odpowiedzi stara śpiewa Chomy pt. Nie ma pieniędzy i w najbliższym czasie nie będzie, od siebie dodam i w dalszych latach nie będzie, przy tych władzach w Przemyślu nic nie będzie. Pamiętajcie wyborcy, bo skąd, kto się w Rzeszowie będzie liczyć z Kukiz 19, Przemyśl jak zwykle mądry po szkodzie, wyborcy przemys y kolejny raz strzelili sobie gola. I pamiętać należy, Wielki Marszałek Koronny pamięta, on ni zapomni tego policzka jakie otrzymał w wyborach PIS w jego mateczniku, prezes też pamiętliwy. Nie wierzycie, zobaczycie. Wszyscy coś dostaną z pańskiego stołu, a Przemyśl wałach lub jak ktoś woli figę no może z makiem. Ale na koniec moje stałe, ulubione i sprawdzone motto jacy wyborcy, taka władza, jaki pan taki kram. Ciekawe czy ktoś zaprzeczy, ma inne zdanie. Błędy stylistyczne nie moje a komórki, to jednak nie dla emeryta. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    scd - niezalogowany 2019-05-18 07:25:37

    Coraz bardziej żałuje oddanego głosu,ale myślałem ze po rządach poprzednika nic już gorszego spotkać mnie nie może,a jednak,coraz bardziej myślę o rozpisaniu wyborów

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama