O 1 wrześnie Ewa Szpitman kieruje jarosławską Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną. Na stanowisku zluzowała Jadwigę Baran-Mazurkiewicz, która odeszła na emeryturę.
Nowa pani dyrektor powołanie odebrała na uroczystym spotkaniu w starostwie powiatowym. Wręczyli je starosta jarosławski Stanisław Kłopot oraz naczelnik wydziału edukacji i spraw społecznych Marta Kurpiel. Zgodnie z zapisami przepisów o zapobieganiu, przeciwdziałaniu i zwalczaniu COVID-19 w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty[paywall] Ewie Szpitman zarząd powiatu powierzył to stanowisko na rok.
Dodajmy, że to nie jedyna nominacja przekazana w ostatnim czasie dyrektorom placówek oświatowych prowadzonych przez powiat. Także na podstawie przepisów tarczy antycovidowej przedłużenia kadencji o kolejne 12 miesięcy otrzymali dyrektorzy, których kadencja wygasała w tym roku. Na tej liście znaleźli się dyrektor Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących Dorota Dubaj-Wierzbińska, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Adam Tomaszewski oraz dyrektorujący w Zespole Placówek Oświatowo-Wychowawczych Bartłomiej Kordas
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze