Reklama

Nowe deklaracje śmieciowe

22/07/2016 20:07

Od 25 lipca mieszkańców Przemyśla obowiązują owe deklaracje o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami. – To zmiana korzystna dla mieszkańców – zapewnia samorząd miasta.

I tak faktycznie jest, chociaż nie obejdzie się bez papierologii. – Nowe deklaracje związane są z ulgami dla rodzin wielodzietnych. Są obowiązkowe dla tych, którzy składają je po raz pierwszy i dla tych, którzy chcą z tych ulg skorzystać – wyjaśnia Artur Komorowski z kancelarii prezydenta Przemyśla[paywall].

Można powiedzieć, że wraca stan początkowy, gdy pojawił się obowiązek składania deklaracji śmieciowych. Samorząd Przemyśla, ustalając wysokość opłat za gospodarowanie odpadami, zdecydował, że posiadacze Karty Dużej Rodziny będą płacić mniej. Konkretnie: za każde dziecko połowę stawki. Później okazało się, że taki zapis jest niezgodny z prawem. Wywołało to oburzenie wielu osób. Sytuacja była jednak niezależna od władz miejskich. Prawo jednak zmieniono i ulgi wracają. Żeby z nich korzystać, trzeba jednak ponownie złożyć deklarację. Formularz można pobrać ze strony internetowej urzędu miejskiego.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    lio - niezalogowany 2016-07-25 19:12:08

    Otworzyc punkty skupu szkla i plastiku i problem smieci zaginie w jednym momenicie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości