Dodatkowe schody od strony parkingu, nowe alejki, kanalizacja deszczowa przy budynku socjalnym, uporządkowanie obejścia kaplicy – to część prac wykonanych na Nowym Cmentarzu przy ul. Krakowskiej w Jarosławiu. Odwiedzający groby powinni zauważyć, że wygląd nekropolii się poprawił.
– Wykonano dodatkowe schody od strony parkingu, połączone chodnikiem z istniejącymi wcześniej schodami przy kwiaciarni. Wygodniej jest poruszać się między[paywall] innymi dwiema alejkami wyłożonymi kostką brukową, znajdującymi się w pobliżu głównej bramy cmentarnej. Pracami objęto również otoczenie samej kaplicy. Usunięto z jej sąsiedztwa pojemniki na odpady. W miejscu, gdzie stały, zostaną nasadzone krzewy. Uzupełniono też ubytki w pokryciu dachu kaplicy oraz ułożono kostkę wokół budynku socjalnego i wykonano kanalizację deszczową – wylicza Małgorzata Młynarska z Kancelarii Burmistrza Jarosławia.
Na Nowym Cmentarzu zamontowano też kamery monitoringu. Jest ich 16 i obejmują około 60 procent powierzchni nekropolii. Obraz jest rejestrowany, a w planach system monitoringu na cmentarzu ma być włączony do systemu miejskiego. Nadzór kamer wpłynie na bezpieczeństwo. Powinien też zminimalizować kradzieże wystroju nagrobków i zniczy.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.To prawda cmentarz przy wejściu i na nowych częściach gdzie są piwniczki do pochówku wygląda ładnie. Natomiast w innych częściach chodników nie widać błoto trawa czy inne alejki są gorsze a może osoby które są tam pochowane są inne gorsze. Wszystko jest robione a dlaczego na górze cmentarz nie ma wody, przecież tam też trzeba podlać kwiaty czy umyć grób. Niech w następnym roku administracja cmentarza pomyśli o bocznych alejkach a nie tylko głównych
To prawda cmentarz przy wejściu i na nowych częściach gdzie są piwniczki do pochówku wygląda ładnie. Natomiast w innych częściach chodników nie widać błoto trawa czy inne alejki są gorsze a może osoby które są tam pochowane są inne gorsze. Wszystko jest robione a dlaczego na górze cmentarz nie ma wody, przecież tam też trzeba podlać kwiaty czy umyć grób. Niech w następnym roku administracja cmentarza pomyśli o bocznych alejkach a nie tylko głównych