Co najmniej kilkadziesiąt kilogramów betonowej elewacji pokrywającej frontową ścianę dawnego biurowca Jarlanu spadło w poniedziałek wieczorem, 29 bm., z ostatniej kondygnacji budynku. Na szczęście nikt nie ucierpiał.
Wezwani do zdarzenia strażacy usunęli słabo trzymające się fragmenty ściany i wspólnie z policjantami zabezpieczyli teren. We wtorek pojawili się inspektorzy nadzoru budowlanego, którzy ustalą przyczyny i wydadzą decyzje dotyczące użytkowania budynku. Powstał na początku lat 70. ub. wieku i od tamtej pory fasada frontowej ściany nie była zmieniana. Wymieniono tylko okna.
We wtorek przed południem strażacy zostali wezwani kolejny raz. Zgłaszano, że odpada tynk, a przechodnie nie zwracają uwagi na ograniczającą wejście taśmę. – Nasze zadanie nie polega na pilnowaniu budynku. Skontaktujemy się z zarządcą. Niech zabezpieczy teren – mówił dowodzący akcją asp. sztab. Leszek Pelc z Komendy Powiatowej PSP w Jarosławiu. Na miejscu był również patrol policji. Z naszych informacji wynika, że nadzór budowlany nakazał usunąć mogącą odpadać warstwę tynku. Odpowiada za to zarządca budynku. Powinno to zostać wykonane jak najszybciej. Do tego czasu teren zabezpieczy straż miejska.


Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Tak ten budynek administruje firma z Przemyślawłaściciele lokali i pracownicy niech Was Opatrzność ma w opiece.
To kasa leży na koncie w banku przemyskim a przy budynku nic się nie robi
Wzorowa interwencja Policji i Strażakóworaz Nadzoru Budowlanego zapobiegła tragedi
szczególne podziękowania dla Pana Boroniaza postawienie daszka nad drzwiami wejściowymi
O a przeglądy okresowe to kto podpisałi nie widział braku okapnika pod oknem 8 piętra
O kurcze blade a przyczepka bez tablic rejestracyjnychnie ucierpiała
Toż to zamach być musiał . Na całe szczęście nikt nie będzie musiał wstawać do apelu. Na miejscu Pana Jana uczyniłbym wszystko aby w radzie miejskiej powołać komsje sledcza do zbadania tej sprawy.
dzięki za poradęmyślę,poprosimy o pokropek
Tak ten budynek administruje firma z Przemyślawłaściciele lokali i pracownicy niech Was Opatrzność ma w opiece.
o brak okapnika pod oknami 8 piętra
To kasa leży na koncie w banku przemyskim a przy budynku nic się nie robi