Dobra wiadomość dla miłośników historii Przemyśla. Południowo-Wschodni Instytut Naukowy wznowił wydanie Dziennika z oblężonego Przemyśla 1914-1915 Heleny z Seifertów Jabłońskiej. Poprzednie wydanie, z 2017 roku, rozeszło się błyskawicznie, co świadczy o dużym zapotrzebowaniu na literaturę wspomnieniową z okresu pierwszej wojny, a więc czasów, kiedy Przemyśl odegrał ważną rolę w wojennym teatrze.

fot.Jacek Szwic
Willa przy ulicy Smolki 20, w której mieszkała autorka Pamiętnika.
Jacek Szwic

Helena z Seifertów Jabłońska
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Trzeba pamiętać,ze nie była to nasza wojna a jedynie naszych gnębicieli.Polacy jednak masowo ginęli w tym konflikcie jako mięso armatnie po obu stronach frontu.
czytałem pierwsze wydanie najpiekniejsza książka o miłości do męża Jackazawsze na cmentarzu przystaję przed grobemi ta Kochana ulica Smolki
A ja myślałem ,że ktoś się w końcu wziął za remont tej rudery .
Polacy biorą udział tylko w takich wojnach .
Jak to nie nasza, czyż Polacy nie utrzymywali (nie utrzymują !!!) rzeźni - siedliska najrozmaitszych plag nękających całą ludzkość ?!?
''Każdy kraj w którym ludzie oddają się niepotrzebnemu zabijaniu zwierząt, będzie musiał cierpieć z powodu wojen i epidemii zsyłanych przez materialną naturę''WEGETARIANIZM - MIĘSO TO MORDERSTWO - NAMA-HTTA.PL
Trzeba pamiętać,ze nie była to nasza wojna a jedynie naszych gnębicieli.Polacy jednak masowo ginęli w tym konflikcie jako mięso armatnie po obu stronach frontu.
czytałem pierwsze wydanie najpiekniejsza książka o miłości do męża Jackazawsze na cmentarzu przystaję przed grobemi ta Kochana ulica Smolki
A ja myślałem ,że ktoś się w końcu wziął za remont tej rudery .