600 tys. zł kosztować będzie modernizacja terenu przed Urzędem Gminy w Fredropolu. W tym miejscu powstanie kameralny plac imienia Aleksandra Fredry. Co ważne, prawie cała kwota pochodzić będzie z unijnej dotacji.
To efekt pozytywnej oceny projektu „Piękno, którym chcemy się dzielić. Śladami Wojaka Szwejka”, złożonego przez władze gminy Fredropol wespół ze słowackim miastem Lubisa[paywall]. – Cały teren przed urzędem gminy, tuż obok budynku, w którym znajduje się poczta, zmieni wygląd. Obecnie prezentuje się fatalnie. Wybudowany zostanie plac nazwany imieniem Aleksandra Fredry. Powstaną ciągi piesze, zamontowane zostaną ławeczki, nasadzona będzie nowa zieleń w miejsce źle wyglądających, starych drzew – wyliczył wójt gminy Fredropol Mariusz Śnieżek.
Plac będzie kameralny, ale urokliwy. Na będących elementem projektu wiatach władze gminy planują zamontować tablice z jej historią, będą także cytaty z największych utworów znakomitego romantycznego polskiego komediopisarza, który przecież bardzo mocno związany był z naszym regionem. – Szybko musimy podpisać umowę, ogłosić przetarg na roboty i prace zrealizować. Przewidujemy, że ich finał będzie jeszcze w tym roku – podsumował M. Śnieżek.
fot.Mariusz Godos
Wizualizacje placu imienia Aleksandra Fredry.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Super pomysł, brawo Fredropol!
Super pomysł, brawo Fredropol!
A może by tak wyremontować zameczek Aleksandra Fredy . Rozrabowany w latach 90 i nikt nie widział nie słyszał . Rozkradziono dachówkę , więźbę dachową , stropy , stolarkę , próbowano nawet wykuwać cegły ale te się nie dały . Wstyd dla Fredropola , Podkarpacia , Polski ,
Powiedz asdf kto komu sprzedal zameczek i kto jest dzisiaj właścicielem zamku a nie obrazaj calego Fredropola swoimi wpisami
Brawo, brawo, brawo!
Przed urzędem jest budynek poczty, a plac jest przed pocztą przy ulicy. Na co to komu? Nie można było innego projektu realizować??
Nie obrażam Fredropola tym bardziej jego mieszkańców bo jest mi bardzo bliski . Nie interesuje mnie kto komu sprzedał , kto kupił . Bo nikt nie miał prawa sprzedawać dóbr narodowych . I tym już się powinno zająć CBA . Zameczek należał do skarbu państwa .
najpierw niech właczą oświetlenie bo ciemności jak w średniowieczu takie ciemności jak to sie ma do bezpieczeństwa mieszkańców Fredropola jak i innych wiosek!
Gmina Fredropol jest taka bogata że oszczędza na wszystkim a tu nagle taka inwestycja.PRZYCHODY+ROZCHODY=ODCHODY
Super pomysł, brawo Fredropol!
Super pomysł, brawo Fredropol!
A może by tak wyremontować zameczek Aleksandra Fredy . Rozrabowany w latach 90 i nikt nie widział nie słyszał . Rozkradziono dachówkę , więźbę dachową , stropy , stolarkę , próbowano nawet wykuwać cegły ale te się nie dały . Wstyd dla Fredropola , Podkarpacia , Polski ,