Zmęczeni po długotrwałej pracy za biurkiem? Agnieszka Hałuszczyńska, fizjoterapeutka Centrum Rehabilitacji w Przemyślu, przygotowała dla naszych Czytelników kilka ćwiczeń na rozluźnienie. Nie jesteście sami w biurze? Bez obaw, nie musicie się odrywać od krzesła. Przekażcie wiedzę współpracownikom i dzieciakom, przed którymi miesiące siedzenia w szkolnych ławkach.
Siadamy na krawędzi fotela, kończyny dolne zgięte w stawach kolanowych i biodrowych (najlepiej pod kątem prostym), stopy oparte o podłoże. Wykonujemy serię rytmicznych wyprostów i zgięć kręgosłupa.

fot.Marcin Łabuda
Wyprost kręgosłupa wykonujemy na wdechu.

fot.Marcin Łabuda
Zgięcie kręgosłupa wykonujemy na wydechu.
Kończyny dolne zgięte w stawach kolanowy i biodrowych (najlepiej pod kątem prostym), stopy oparte o podłoże, kończyny górne swobodnie oparte o podłokietniki. Wykonujemy skłon głowy w przód, starając się dotknąć brodą mostka. Następnie prostujemy głowę, lecz staramy się nie odchylać jej do tyłu (powracamy do pozycji neutralnej).

Kończyny dolne zgięte w stawach kolanowy i biodrowych (najlepiej pod kątem prostym), stopy oparte o podłoże, kończyny górne swobodnie oparte o podłokietniki. Wykonujemy skłon boczny głowy w lewą stronę (zbliżanie ucha do ramienia) następnie powrót do pozycji neutralne. Skon powtarzamy w drugą stronę. Ćwiczenie powinno być wykonywane bez ruchów ramion.

Siadamy na krawędzi fotela, kończyny dolne zgięte w stawach kolanowy i biodrowych (najlepiej pod kątem prostym), stopy oparte o podłoże, ręce swobodne wzdłuż tułowia. Unosimy prawą rękę w górę i wykonujemy skłon boczny tułowia. Wytrzymujemy chwilę, a następnie powracamy do pozycji neutralnej. Ćwiczenie powtarzamy w drugą w stronę.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze