W piątek, 8 kwietnia, jarosławianie uczcili pamięć pomordowanych w tragedii katyńskiej oraz ofiar katastrofy smoleńskiej. Uroczystości odbyły się w kościele pw. Chrystusa Króla.
Rozpoczęły się mszą św. koncelebrowaną pod przewodnictwem bpa Adama Szala. Po eucharystii złożono kwiaty pod pomnikiem Katyńsko-Smoleńskim na dziedzińcu kościoła.
Homilię wygłosił ks. Zbigniew Suchy, redaktor naczelny przemyskiej edycji Tygodnika Katolickiego Niedziela, a przed mszą św. uczestnicy uroczystości wysłuchali programu artystycznego w wykonaniu uczniów Prywatnego Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu. W uroczystościach, oprócz przedstawicieli władz i służb mundurowych, uczestniczyli reprezentanci Rodzin Katyńskich i Smoleńskich oraz instytucji, związków, stowarzyszeń, a także dzieci i młodzież z jarosławskich szkół.
Pod pomnikiem odegrano hymn państwowy i odczytano Apel Poległych, a żołnierze oddali salwę honorową.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.To pierwsze zdjęcie najlepiej oddaje obraz tzw. służb mundurowych.Od lewej:- kapelan w nieodprasowanych, za długich spodniach, z nieprawidłowo zapiętym sznurem oficerskim- strażnik miejski lepiej niech nie salutuje bo widać, że nie wie na czym to polega- strażnik graniczny połamany (wykrzywiony) chyba reumatyzmem w niechlujnych, nieodprasowanych spodniach- policjant z wyraźną, dyskwalifikującą nadwagą, opięty niczym SzwejkEch....
Faktycznie,wyglądają jak przebierańcy z kiepskiego filmu.
To pierwsze zdjęcie najlepiej oddaje obraz tzw. służb mundurowych.Od lewej:- kapelan w nieodprasowanych, za długich spodniach, z nieprawidłowo zapiętym sznurem oficerskim- strażnik miejski lepiej niech nie salutuje bo widać, że nie wie na czym to polega- strażnik graniczny połamany (wykrzywiony) chyba reumatyzmem w niechlujnych, nieodprasowanych spodniach- policjant z wyraźną, dyskwalifikującą nadwagą, opięty niczym SzwejkEch....
Faktycznie,wyglądają jak przebierańcy z kiepskiego filmu.