W piątkowy, 11 bm. poranek w Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu odlano Dzwon Miłosierdzia, który będzie rozbrzmiewał podczas lipcowych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Zawiśnie tam jednak znacznie wcześniej, bo już na początku kwietnia, a pierwszy raz zabrzmi podczas powitania papieża Franciszka.
Dzwon będzie ważył 500 kg i będzie brzmiał w tonacji a1. Ozdobiono go symbolem Światowych Dni Młodzieży, herbem papieża Franciszka, herbem kardynała Stanisława Dziwisza, a także herbem[paywall] papieża Jana Pawła II. W piątek w trakcie jego odlewania do gorącego stopu miedzi i cyny, które są składnikami tzw. brązu dzwonowego, Andrzej Bochniak, starszy dzwonnik i główny mechanik Dzwonu Zygmunta z katedry na Wawelu, wrzucił podarowany przez kardynała Dziwisza złoty medal. Wybito z okazji 20. rocznicy pontyfikatu św. Jana Pawła II. To właśnie on był inicjatorem Światowych Dni Młodzieży. Zawieszenie i napęd do dzwonu wykona firma Rduch Bells & Clocks z Czernicy.
Dzwon Miłosierdzia powstał z użyciem szablonu (tzw. żebra), który – jak zapewnia Piotr Olszewski, właściciel Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego – znacznie przewyższa jakością używany poprzednio. Dzieło jest kolejnym z serii Royal Bells. Po Wielkanocy zawiśnie na terenie Campus Misericordiae, czyli w miejsce, gdzie w lipcu odbywać się będą Światowe Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Kto zaplaci?
prawdziwi mężczyźni nie rozmawiają o pieniadzach
Do : Jerzego" , rozumiem ,że ty nic , a nic nie dokładasz. Więc po co ci te informacje? Rozumiem , żeby mącić , tak?