Czas świąt Bożego Narodzenia to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę człowieka. W jego jasne, a nie ciemne strony. To czas życzeń. Tych najpiękniejszych, ale i możliwych do spełnienia.
Swego czasu lider Czerwonych Gitar Seweryn Krajewski wyśpiewywał życzenia: „niebo – ziemi, niebu – ziemia, drzewa – ptakom, ptaki – drzewom, tchnienie wiatru – płatkom śniegu”. Generalnie mamy taki czas, że wszyscy wszystkim ślą życzenia. Z okazji świąt, z okazji nadchodzącego nowego roku.
Też pożyczyć przed 2023 rokiem czegoś bym chciał. Znakomity satyryk Jerzy Kryszak kiedyś powiedział: „(...) Nie wystarczy tylko brać. Jeszcze własne zdanie wolno mieć, póki możesz, póki chcesz (...)”. Kolejne 12 miesięcy zapowiada się dla Przemyśla intrygująco.
Podług zasady, że zgoda buduje, ogólnomiejskiej zgody życzę. Wyplenienia apodyktyczności. Gromadnego działania dla dobra wspólnego. Szczerości w tym, a nie budowania tylko fasady i narzucania na siebie płaszczyka otwartości.
Zaprzestania „udawania drzewa”, kiedy pojawiają się prawdziwe problemy. Kierowania się przytomnością i polotem, a nie „foszeniem się”, kiedy coś jest nie po myśli. Rozwoju, rozwagi, uczciwości, gospodarczego i turystycznego boomu. Podejmowania tylko właściwych i korzystnych dla wszystkich mieszkańców decyzji.
Wyciągania dłoni na zgodę życzę, a nie jej cofania i robienia sobie wrogów wszędzie. Poza tym dużo zdrowia i ogromu cierpliwości. Jak będzie zdrowie, będzie i szczęście.
Jak mówi jedna z maksym anonimowego autora, szczęście to nie jest coś, czego należy szukać w innych, ale w sobie. Człowiek, który nie będzie się czuć szczęśliwy sam ze sobą, nie zaakceptuje i nie pokocha siebie, nie osiągnie stanu zadowolenia i spokoju. Więc wszystkim i każdemu z osobna życzyć trzeba, aby ich życie w rzeczywistości wyglądało tak, jak chcą to usilnie pokazać opinii publicznej, choćby na różnych portalach społecznościowych. Bez zaklinania rzeczywistości, bez ułudy i obłudy. A jak będzie i zdrowie, i szczęście, będzie i reszta.
Najlepszego w 2023 roku!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze