Reklama

Oxynet Jarosław ograł mistrza Polski! Kapitalny Abbasi, znakomity Żmudenko

Po niezwykle miłej niespodziance, jaką była wygrana Oxynetu Jarosław w Działdowie z wicemistrzem Polski Dekorglassem, podopieczni Kamila Dziukiewicza sprawili jeszcze większą sensację, ogrywając w Grodzisku Mazowieckim mistrzów Polski Dartom Bogorię. Choć te dwa prestiżowe triumfy nie zmieniły lokaty w tabeli Oxynetu, są ogromnym zastrzykiem optymizmu przed decydującymi bojami o medale w sezonie 2022 – 2023.

Gospodarze mieli o co walczyć, bo zajęcie 2. lokaty przed fazą play-off stawiało mistrzów Polski w nieco uprzywilejowanej pozycji. Warunkiem było zdobycie choć jednego punktu w domowym spotkaniu z Oxynetem. Wystawili same armaty, bo genialnego greckiego defensora Panagiotisa Gionisa, z którym od dawna żaden zawodnik z Jarosławia nie wygrał oraz dwóch reprezentantów Polski – Marka Badowskiego i Miłosza Redzimskiego, który niedawno wywalczył tytuł mistrz Europy U-19.

Ale na jarosławian, a dokładniej duet Amirezza Abbasi – Jaroslav Żmudenki tego dnia nie było siły. Jarosławscy stranieri rozegrali imponujące zawody. Zaczęło się jednak zgodnie z planem, bo Alan Kulczycki tylko momentami podjął walkę z Grekiem, ale potem wygrywali już tylko goście.

Reklama

Pers nie dał szans M. Badowskiemu, a doskonale dysponowany w ostatnim czasie reprezentant Ukrainy pewnie pokonał M. Redzimskiego, który w tym sezonie miał imponującą serię 21-0. Zwłaszcza drugi set w wykonaniu popularnego „Jarka” był poezją tenisa stołowego!

Kropkę nad „i” postawił Amirreza Abbasi. Poziom koncentracji, wyrachowania z obu stron, ale i fenomenalnych wymian był bez jakiejkolwiek wątpliwości: światowy. Grek z uporem maniaka prowokował głęboką defensywą Amirezzę, ale ten zachowywał zimną krew. Emocje sięgnęły zenitu w trzecim secie. Secie rozegranym na przewagi, w którym ostatnie słowo należało do A. Abbasiego, a to oznaczało, że Oxynet drugi raz w ciągu trzech dni ograł dominatorów tego sezonu! Brawo!

Reklama

 

W I rundzie fazy play-off team K. Dziukiewicza zmierzy się z LOTTO Polski Cukier Gwiazdą Bydgoszcz. Rywalem bardzo niewdzięcznym, ale czy po pokonaniu Dekorglassu i Dartom Bogorii jarosławianom jest jeszcze ktokolwiek straszny?

 


Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Oxynet Jarosław 1:3
1:0: Panagiotis Gionis – Alan Kulczycki 3:1 (6:11, 11:6, 11:4, 11:7)
1:1: Marek Badowski – Amirreza Abbasi 0:3 (5:11, 7:11, 8:11)
1:2: Miłosz Redzimski – Jaroslav Żmudenko 0:3 (10:12, 4:11, 9:11)
1:3: Panagiotis Gionis – Amirreza Abbasi 1:2 (5:11, 11:9, 12:14)

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama