W drugiej połowie września br. władze oraz mieszkańcy gminy Laszki wspominali dwa historyczne wydarzenia: zestrzelenie załogi samolotu bombowego PLZ-37B Łoś na Kamionce oraz Dzień Sybiraka i wywiezionych na Besarabię, mieszkańców nieistniejącej już wsi Dresina.
Uroczystości upamiętniające tragicznie zmarłych lotników rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Miękiszu Starym. Wzięły w nich udział rodziny poległych lotników: Beata i Grzegorz Pyrć (rodzina poległego pilota Stanisława Sierpińskiego) oraz Barbara Niemcewicz (siostrzenica poległego kpr. strzelca Henryka Koniuszewskiego). Młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Miękiszu Starym przygotowała[paywall] apel i audycję słowno-muzyczną, której tematem były wydarzenia z 12 września 1939 r. Władze gminy złożyły wieniec i zapaliły znicze przy symbolicznym skwerze. Finałem uroczystości był wyjazd na pola Kamionki – do miejsca zestrzelenia samolotu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.po lewej stronie na zdjęciu z miekisza stojący strażak- to jakaś masakra.
po lewej stronie na zdjęciu z miekisza stojący strażak- to jakaś masakra.