Reklama

Pamiętali o powstańcach

02/08/2016 13:39

Syreny alarmowe w godzinę „W”, apel poległych, modlitwa – w Jarosławiu, podobnie jak w całej Polsce, uczczono pamięć tych, którzy poświęcili swoje życie w obronie wolności ojczyzny.

Uroczystości rozpoczęły się 1 sierpnia o godz. 17. Jarosławianie zebrali się obok kolegiaty, przed pomnikiem Bohaterów i Ofiar II Wojny Światowej, gdzie ks. prałat Marian Bocho[paywall] poprowadził modlitwę za poległych powstańców, a przybyłe delegacje złożyły wiązanki kwiatów.

– Co roku spotykamy się w tym miejscu, by uczcić pamięć ofiar i oddać hołd bohaterom powstania. Ci ludzie głęboko i szczerze kochali naszą Ojczyznę i najlepiej wiedzieli, jak ważna jest wolność i co znaczy honor. Nasi wielcy patrioci dzisiaj są dla nas wzorem. Nie wolno nam o nich zapomnieć – mówił w imieniu burmistrza Waldemara Palucha jego zastępca Wiesław Pirożek.

Reklama

Kolejnym punktem uroczystości była msza św. koncelebrowana w intencji bohaterów powstania. Bezpośrednio po mszy św. wszyscy uczestnicy udali się na plac św. Michała, by melodią i śpiewem powstańczych i patriotycznych pieśni przywołać pamięć o bolesnych wydarzeniach sprzed 72 lat.


fot.UM Jarosław
erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości