Syreny alarmowe w godzinę „W”, apel poległych, modlitwa – w Jarosławiu, podobnie jak w całej Polsce, uczczono pamięć tych, którzy poświęcili swoje życie w obronie wolności ojczyzny.
Uroczystości rozpoczęły się 1 sierpnia o godz. 17. Jarosławianie zebrali się obok kolegiaty, przed pomnikiem Bohaterów i Ofiar II Wojny Światowej, gdzie ks. prałat Marian Bocho[paywall] poprowadził modlitwę za poległych powstańców, a przybyłe delegacje złożyły wiązanki kwiatów.
– Co roku spotykamy się w tym miejscu, by uczcić pamięć ofiar i oddać hołd bohaterom powstania. Ci ludzie głęboko i szczerze kochali naszą Ojczyznę i najlepiej wiedzieli, jak ważna jest wolność i co znaczy honor. Nasi wielcy patrioci dzisiaj są dla nas wzorem. Nie wolno nam o nich zapomnieć – mówił w imieniu burmistrza Waldemara Palucha jego zastępca Wiesław Pirożek.
Kolejnym punktem uroczystości była msza św. koncelebrowana w intencji bohaterów powstania. Bezpośrednio po mszy św. wszyscy uczestnicy udali się na plac św. Michała, by melodią i śpiewem powstańczych i patriotycznych pieśni przywołać pamięć o bolesnych wydarzeniach sprzed 72 lat.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze