Reklama

Parkowanie w dni wolne bez opłat

07/07/2016 15:08

Rada Miasta Jarosławia wystąpiła do burmistrza z apelem o niepobieranie opłat za parkowanie w soboty, niedziele i święta. Taką propozycję zgłosił radny Mariusz Walter, a rada ją przyjęła. Apel dotyczy parkingów miejskich.

Większość zarządzanych przez miasto parkingów jest płatna tylko w dni robocze, od poniedziałku do piątku. Tak informują umieszczone przy nich tabliczki. Są jednak miejsca, gdzie opłaty pobiera się również w soboty i o nie chodziło radnym. Na jarosławskim Rynku, który stał się jednym dużym parkingiem, trzeba zapłacić za pozostawienie samochodu w dni robocze między godz. 8 a 16. Są jednak na nim miejsca, gdzie płatne parkowanie jest rozszerzone również na sobotę. Tak jest chociażby między wylotem ul. Michalovskiej i Opolskiej. – Tym apelem podpowiadamy burmistrzowi, że takie rozwiązania mogą się kłócić z prawem – wyjaśnia wnioskodawca. Chodzi o działania Prokuratury Generalnej, która nakazała miejscowym prokuraturom analizę zgodności z prawem zasad parkowania i pobierania opłat na drogach publicznych leżących w strefie płatnego parkowania. Regionalni prokuratorzy mają przedstawić wyniki analizy do końca sierpnia, a gdy się okaże, że wprowadzone zasady są sprzeczne z prawem, podjąć stosowne działania. Według orzecznictwa sadów administracyjnych sobota nie jest dniem roboczym. Powinna być więc traktowana jak dzień wolny od pracy.
erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama