7 i 8 marca br. rundę wiosenną sezonu 2019 – 2020 rozpoczęli piłkarze IV ligi podkarpackiej.
Rewelacyjne spotkanie przeciwko jeszcze wzmocnionej w przerwie zimowej ekipie Watkem Korony Rzeszów rozegrał Piast Tuczempy. Podopieczni Marka Strawy zaproponowali drużynie Michała Szymczaka takie warunki, że ci nie mieli żadnych szans.
Pewną wygraną na ciężkim terenie w Ropczycach zainaugurowali wiosnę piłkarze lidera KS Wiązownica. Wygrali 0:2 (0:2) po bramkach Arkadiusza Staszczaka (38. min) i Kacpra Ropa (42. min). A wobec „pomocy” Piasta, powiększyli przewagę nad Watkem Koroną do pięciu punktów.
Cenne remisy z Boguchwały i Kolbuszowej Dolnej wywieźli odpowiednio JKS 1909 Jarosław i Start Pruchnik. Ci pierwsi 0:0, ci drudzy 1:1 (0:0) po bramce Alberta Jarosza (90. min). Dla tych drugich był to drugi punkt w sezonie 2019 – 2020, zdobyty z tym samym przeciwnikiem. Wysokiej porażki 3:0 (1:0) z Igloopolem Dębica doznała bardzo osłabiona w przerwie zimowej Polonia Przemyśl.
Piast Tuczempy – Watkem Korona Rzeszów 4:1 (3:0)
Bramki: 1:0 Buczkowski 1. min, 2:0 Barszczak 4. min (karny), 3:0 Kocój 16. min (samobójcza), 3:1 Jędryas 67. min, 4:1 Tyrawski 76. min.
Piast: Strawa – Wielgosz, Demski, Jaroch, Pasaj – Sobol – Buczkowski (68. Tyrawski), Wota, Barszczak (63. Kasperkowicz), Czub (85. Socha) – Kogut.
Watkem Korona: Pawlus – Dziedzic (46. Gajdek), Sywyj, Kocój, Padiasek – Puzon (69. Gwizdała), Wawrylak, Maślany, Bigus (46. Bober) – Jędryas, Walat.
Sędziował: Mariusz Myszka (Stalowa Wola). Żółte kartki: Barszczak oraz Jędryas i Bober. Widzów: 350.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
A ja to mam centralnie w dupie