Pijana nastolatka w ciąży zabiła partnera

27/05/2015 09:12

Cios jaki otrzymał Paweł Ł., 26-letni mieszkaniec Pawłosiowa był śmiertelny. Nóż uszkodził aortę i płuco. Intensywny krwotok był nie do zatamowania. Do zadania ciosu przyznała się 17-letnia Anna G. Pijana uderzyła tylko raz. Tuż obok serca. Dziewczyna była z nim w nieformalnym związku. Jest w piątym miesiącu ciąży. Zmarły miał żonę i dwójkę dzieci.

W niedzielę tuż przed godziną 23 dyżurny jarosławskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie od dyspozytora pogotowia ratunkowego. Wynikało z niego, że załoga karetki została wezwana do Pawłosiowa na pomoc mężczyźnie z ranami kłutymi. Ratownikom medycznym nie udało się uratować rannego, a policjanci stanęli przed wyjaśnieniem zabójstwa. Uczestnicy zdarzenia zostali zatrzymani. Do policyjnego aresztu trafiła 17-latka i 30-letni mężczyzna. Oboje byli pijani. On miał ponad 3 promile alkoholu. Ona ponad promil. Z ustaleń policyjnych wynikało, że dziewczyna i 26-latek znali się i tworzyli nieformalny związek.


fot.Roman Kijanka
W tym domu doszło do zabójstwa.

Szukał znajomej. Znalazł śmierć

Z informacji uzyskanych od Marty Pętkowskiej, rzecznika Prokuratury Okręgowej w Przemyślu wynika, że w niedzielę Anna G. odwiedziła 30-latka i jego konkubinę, znajomych mieszkających w Pawłosiowie. Pili alkohol. Tego samego dnia poszukiwał jej Paweł Ł. również mieszkający w tej wsi. Pomagała mu w tym matka dziewczyny. Trafili do domu, w którym była 17-latka, ale nie zostali wpuszczeni. Odeszli, jednak po pewnym czasie 26 -latek wrócił już sam. Spotkał się dziewczyną. 

Wiadomo, że wieczorem doszło do sprzeczki między Anną G. i Pawłem Ł. Potwierdza to konkubina 30–latka, mieszkanka domu, w którym doszło do tragedii. Była wtedy trzeźwa, więc śledczy mogli ją od razu przesłuchać. Kobieta była w innym pomieszczeniu, ale kłótnię słyszała. Tłem awantury między 17-latką a jej partnerem było ojcostwo dziecka, którego się spodziewa. – W trakcie kłótni nastolatka zadała jeden cios nożem. Przyznała się do winy podczas przesłuchania. Prokuratura wystąpiła o tymczasowy areszt – informuje M. Pętkowska.  


fot.Roman Kijanka
Nastolatce grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, 25 lat lub dożywocie.

Burzliwy związek

Z ustaleń prokuratury wiemy, że Anna G. i Paweł Ł. żyli w nieformalnym związku. Od września ub. roku do kwietnia nawet razem mieszkali. Przemieszkiwali u jednych bądź drugich rodziców. Potem też się spotykali. Znajomi mówią, że często się kłócili. Dochodziło do awantur. Dziewczyna nie uczyła się ani nie pracowała. Jej partner także nie pracował. Ostatnio kłótnie między ofiarą a dziewczyną się nasiliły. Powodem był, jak mówią znajomi, problem uznania ojcostwa.

Nastolatka dość często odwiedzała zajmujących dom, w którym doszło do tragedii. Była dobrą znajomą 30-latka. W feralny wieczór trafił tam 26-latek. Awantura, która się rozpętała była dla niego ostatnia. – Nóż, przeciął aortę płucną, powodując prawie natychmiastową śmierć – informuje M. Pętkowska. 30-latek najprawdopodobniej niewiele wiedział, co się dzieje. Był w stanie upojenia alkoholowego. Będzie przesłuchiwany jako świadek. Paweł Ł. był żonaty. Związek małżeński zawarł w 2013 r. Miał dwoje dzieci. 

Odpowie za zabójstwo

Nastolatka usłyszała zarzut zabójstwa. Grozi jej kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, 25 lat lub dożywocie. Trafi do zakładu karnego w Nisku. Tam będzie przebywać do 7 miesiąca ciąży. Potem zostanie przeniesiona na specjalny oddział dla przyszłych matek.

We wtorek Sąd Rejonowy w Jarosławiu wydał postanowienie o tymczasowym areszcie dla Anny G. Następne trzy miesiące dziewczyna spędzi w zakładzie karnym.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 05/12/2024 14:35

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Estar - niezalogowany 2015-05-27 11:11:38

    To co się ostatnio wyrabia na Podkarpaciu, to się wierzyć nie chce... :) @Estar

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gosc - niezalogowany 2015-05-27 12:56:20

    Jak by rodzice trzymali to za łeb,ale co tam,córusia już może wszystko,dorosła,alkochol,ciąża.Ciekawe ile to klas skonczyło?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kornelia - niezalogowany 2015-05-27 13:59:38

    pewnie zadnej albo tylko podstawówke 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki