Ponad dwa promile wykazało badanie alkomatem u mieszkańca Brzozowa, który spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia.
Do kolizji doszło w minioną niedzielę. – Około godz. 16, do dyżurnego brzozowskiej komendy wpłynęła informacja o kolizji drogowej, do której doszło na ul. Moniuszki w Brzozowie. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna kierujący fiatem włączając się do ruchu zderzył się z toyotą, której kierowca skręcał w lewo. Sprawca kolizji uciekł z miejsca. Funkcjonariusze natychmiast podjęli za nim pościg. – informuje KPP Brzozów.
Szybko ujęto sprawcę stłuczki. Samochód odpowiadający zgłoszeniu, zaparkowany przy jednej z pobliskich posesji był widocznie uszkodzony, co wskazywało na możliwy udział w zdarzeniu drogowym. Właściciel pojazdu, 47-letni mieszkaniec Brzozowa, ostatecznie przyznał się do winy. Został zatrzymany i odprowadzony do policyjnego aresztu. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu oraz spowodowanie kolizji drogowej odpowie przed sądem.
– Za jazdę w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę grzywny, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Kierowcy nie ominie również kara za spowodowanie kolizji – informuje KPP Brzozów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze