Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei 3 kwietnia ujęli na stacji Przemyśl Główny nietrzeźwego pracownika ochrony dworca. 61 -letni mężczyzna pilnował dworca mając we krwi ponad 1,5 promila alkoholu.
O incydencie poinformował funkcjonariuszy SOK zaniepokojony podróżny, który zauważył, że pracownik ochrony dworca jest pijany. Patrol Straży Ochrony Kolei zastał pracownika ochrony w pomieszczeniu służbowym ochrony dworca. Mężczyzna siedział na krześle rozsiewając wokół silną woń alkoholu.
Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał we krwi ponad 1,5 promila alkoholu. W celu zapewnienia bezpieczeństwa podróżnym funkcjonariusze SOK ujęli nietrzeźwego mężczyznę. Podczas przeprowadzonej rozmowy 61-letni ochroniarz przyznał, że w niedalekiej przeszłości wypił litr wódki i jedno piwo.
Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Przemyślu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A czym był - jak napisano " zaniepokojony ten podróżny"? Co mu takiego - jego zdaniem groziło? . Czyżby nadgorliwość ?. Wiem , wiem , w pracy trzeba być trzeżwym , ale też trzeba mieć tzw. zdrowy rozsadek
Jeszcze chwila i dworców będzie pilnowała wyłącznie SOK.Niebawem ma wejść przepis likwidujący ochronę na dworcach.
mk i monika-czy Wy macie rozum???? Czlowiek na sluzbie umundurowany ,majacy chronic PKP mial 1.5 promila.Wasze podejscie do tematu jest skandaliczne.Jutro pojdziecie do pijanego lekarza,urzednika itp.
No właśnie pijany strażnik wyleci na zbity pysk a pijany lekarz czy sędzia dostanie co najwyżej upomnienie .
To był zwykły ochroniarz z grupą inwalidzkie, a nie funkcjonariusz SOK. Ogarnij się.
Ten podróżny to zwykły konfident , teraz to modne żeby kogoś podpie......
Czyli to był ochroniarz który pilnował SOK-istów, żeby im nikt krzywdy nie zrobił.A jak był pijany to naraził powyższych na niebezpieczeństwo,Dobrze rozumiem ? Czy w domu wariatów żyję? No bo skrót SOK to Służba Ochrony Kolei, czyli to oni mają ochraniać kolej(dworzec to jej część ), A jak są jacyś ochroniarze którzy nie są Sokistami to po co SOK ?
A czym był - jak napisano " zaniepokojony ten podróżny"? Co mu takiego - jego zdaniem groziło? . Czyżby nadgorliwość ?. Wiem , wiem , w pracy trzeba być trzeżwym , ale też trzeba mieć tzw. zdrowy rozsadek
Jeszcze chwila i dworców będzie pilnowała wyłącznie SOK.Niebawem ma wejść przepis likwidujący ochronę na dworcach.
Alkomat bada krew?