Reklama

Piotr Ciompa nowym dyrektorem szpitala wojewódzkiego

Były wiceprezes Polskiej Agencji Prasowej, absolwent historii na Uniwersytecie Warszawskim Piotr Ciompa będzie nowym dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu. Zarząd województwa podkarpackiego nominował go na to stanowisko od 1 czerwca br.

Kiedy po wyborach samorządowych w październiku ub.r. prezydent Przemyśla Robert Choma powołał na jednego ze swoich zastępców ówczesnego dyrektora Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu Janusza Hamryszczaka, szpital przy ulicy Monte Cassino nie miał urzędującego szefa. Pełniącym obowiązki dyrektora był zastępca ds. ekonomiczno-finansowych, czyli główny księgowy Witold Paniw. Ogłoszenie konkursu na nowego dyrektora przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, czyli organ nadzorujący, trochę trwało, ale wreszcie się udało.

Kilka dni temu komisja konkursowa zarekomendowała zarządowi województwa Piotra Ciompę. 29 maja br. kandydatura została przyjęta. P. Ciompa w fotelu dyrektora zasiądzie 1 czerwca br.
Piotr Ciompa ma 49 lat. Jest absolwentem historii Uniwersytetu Warszawskiego. Przed 1989 r. był jednym z liderów tzw. drugiego Niezależnego Zrzeszenia Studentów, które reprezentował w obradach Okrągłego Stołu w podstoliku ds. edukacji narodowej. Po kilkuletniej pracy w pierwszej połowie lat 90. jako urzędnik państwowy w Generalnym Inspektoracie Celnym i Ministerstwie Finansów przekwalifikował się na zarządzanie i finanse (studiował w MBA Uniwersytetu Calgary). W latach 1997 – 2001 był wiceprezesem Polskiej Agencji Prasowej, a w latach 2008 – 2010 wiceprezesem Przedsiębiorstwa Instalacji Przemysłowych „Instal” Lublin SA, notowanego na giełdzie. W latach 2002 – 2006 był radnym Rady Miasta Stołecznego Warszawy (bezpartyjny, wybrany z listy PiS).
Do chwili objęcia stanowiska dyrektora przemyskiego szpitala był zatrudniony na stanowisku dyrektora ds. standaryzacji w firmie będącej m.in. operatorem 13 szpitali powiatowych o łącznych kontraktach z NFZ na blisko 300 mln zł i zatrudniającej ponad 3 tys. osób. Poza życiem zawodowym prowadzi działalność społeczną w Centrum Wspierania Rad Pracowników w Łodzi na rzecz dialogu pracodawców i organizacji pracowniczych. Zadaniem nowego dyrektora będzie połączenie Wojewódzkiego Szpitala im. Ojca Pio oraz Szpitala Miejskiego w Przemyślu i zbudowanie lecznicy o wysokich standardach opieki nad pacjentem.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    czerupa - niezalogowany 2015-05-31 18:05:42

    Historyk???!!!Przecież Szpital to nie Archiwum Państwowe.To żywi ludzie i żywe problemy pacjentów i personelu.Czarno widzę przyszłość szpitala.Strach chorować.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    szogun z bulem wD - niezalogowany 2015-06-01 16:22:14

    Wiceprezes i nie tylko-byly wiceprezes--PAP,historyk.No coz,mielismy premiera-historyka,nazywal sie chyba D.Tusk,mielismy prezydennnta historyka nazywal sie chyba B.Komorowski--- dzieki Bogu ze ,nie jestem chory!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    adler - niezalogowany 2016-03-17 17:13:34

    Wojewodzki Szpital w Przemyslu jest fatalnie zarządzany od początku,Wszyscy  tj,Lewicki, Choma,Hamryszczak i im podobni powinni już dawno odpowiadać przed sadami i być pozbawieni sprawowania funkcji publicznych na 25 lat.Obecny dyrektor to człowiek bez kompetencji,nieudolny-należy go niezwłocznie zwolnic bez prawa do odprawy.Wladze Przemysla to kpina-gdzie jest Prokuratua CBA???

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama