Reklama

Pirat szalał autem na ścieżce rowerowej

03/08/2016 16:30

W mieście i najbliższych okolicach jest już kilkadziesiąt kilometrów ścieżek rowerowych, które cieszą się dużą popularnością. W weekendy tłoczno na nich, jak nie przymierzając na przysłowiowej Marszałkowskiej. Niestety nie wszyscy użytkownicy potrafią poruszać się po nich bezkolizyjnie. Zdarzają się nawet piraci zagrażający innym.

W ubiegłym tygodniu do straży miejskiej dotarły sygnały, że na ścieżce rowerowej na odcinku od kładki do osiedla Rosłońskiego czerwonym seicento szaleje jakiś wariat. Niestety, kiedy[paywall] strażnicy pojechali na miejsce, po piracie zostały już tylko ślady opon. Strażnicy nie odpuścili i zaczęli regularnie patrolować tę okolicę.

Następnego dnia byli akurat w rejonie dolnej stacji wyciągu, kiedy z daleka zobaczyli, że czerwone auto wjeżdża na ścieżkę rowerową. Zrezygnowali z pościgu na przełaj, tylko zajechali od strony osiedla Rosłońskiego i zatrzymali czerwone seicento. Za kierownicą siedział dziewiętnastoletni mieszkaniec Przemyśla. Okazało się, że nie ma on prawa jazdy, a auto pożyczył od kolegi, żeby sobie trochę pojeździć.

Samochód został odholowany i sprawa trafiła do policji. Teraz kara czeka zarówno dziewiętnastolatka za brak prawa jazdy i stwarzanie niebezpieczeństwa, jak i właściciela auta za to, że udostępnił je osobie nieposiadającej uprawnień do kierowania. Przy okazji straż miejska apeluje o rozwagę do wszystkich korzystających ze ścieżek rowerowych i przypomina, że pierwszeństwo mają rowerzyści, a piesi korzystający z tych tras muszą zachować szczególną ostrożność, natomiast idąc na spacer z psem, powinni prowadzić go na smyczy tak, żeby nie blokować przejazdu.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    qwerty - niezalogowany 2016-08-03 20:16:18

    to nie pirat tylko poj3b!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    pirat - niezalogowany 2016-08-04 03:52:49

    Dziękuję za miłe słowa

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    dyspozytor - niezalogowany 2016-08-05 11:40:24

    W takich sytuacjach dzwonić należy pod 997 a nie po SM. Policja dysponuje niewspółmiernie większymi siłami i jest bardziej prawdopodobne, że by go/ją ujęli.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości