Reklama

PKP odnowi dworzec w Przemyślu! [ZDJĘCIA]

Podczas dzisiejszej (5 kwietnia br.) konferencji prasowej prezes spółki PKP Intercity Krzysztof Golubiewski zadeklarował odnowienie budynku Dworca Głównego PKP w Przemyślu.

– W ciągu ostatniego roku przemyski dworzec był centrum Europy. Były tu najważniejsze osoby na świecie. Przewinęło się przez niego dwa i pół miliona uchodźców z Ukrainy. Siłą rzeczy wymaga więc odnowienia, kosmetycznych zmian. Jesteśmy już po przeglądzie całego obiektu.
Niebawem niektóre części zostaną odmalowane, wykonane zostaną także niezbędne prace dekarskie. Sama konstrukcja nie wymaga poprawek. Oczywiście w żaden sposób nie zostanie zaburzone normalne funkcjonowanie dworca – powiedział K. Golubiewski.




Przypominamy:
✔ Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski był dziś w Przemyślu [WIDEO]

✔ Kolejne wyjątkowe odwiedziny. Prezydent USA Joe Biden w Przemyślu

✔ Premier Japonii w Przemyślu. Zmierzał dziś do Ukrainy [WIDEO]





Generalny remont przemyskiego dworca głównego trwał dwa lata, od 2010 do 2012 r. Prace remontowe o wartości 25 mln zł przeprowadziła firma Budimex.

Reklama

Podczas konferencji prasowej K. Golubiewski poinformował także o postępach prac przy kolejnej wielkiej inwestycji PKP Intercity w Przemyślu, a konkretnie na Bakończycach, gdzie ma powstać m.in. swoista baza (zajezdnia) dla pociągów typu pendolino.

W konferencji prasowej uczestniczyli również szef gabinetu politycznego wicepremiera Jacka Sasina – Piotr Rycerski oraz wicemarszałek województwa podkarpackiego, przemyślanin, Piotr Pilch.

 

Szerzej w papierowym wydaniu ŻP.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    lukasz.drymajlo_587 2023-04-05 14:51:26

    1. "prezes spółki PKP Intercity Krzysztof Golubiewski" - ten pan nie jest raczej prezesem PKP IC2. PKP Intercity nie jest właścicielem dworca, więc nie może go remontować, co najwyżej PKP SA3. Stacja postojowa miała powstać za środki unijne do 2023 r. POIS.05.01.00-00-0023/17, ale "prawdopodobnie nie wyrobią się w czasie, a i nakłady pewnie przekroczyły budżet — nie wspominając już o karach obniżających dotację" wiec z dotacji nie wyremontują

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama