Reklama

Po interwencjach telefon w końcu działa

27/04/2019 18:30

Przez ponad miesiąc Krystyna i Władysław Koziełowie z Aksmanic w gminie Fredropol nie mogli swobodnie korzystać z telefonu stacjonarnego. Małżeństwo zwróciło się o pomoc do naszej redakcji. Sprawę udało się w końcu rozwiązać.

Problemy z działaniem telefonu na dobre zaczęły się na początku marca. – Przez cały miesiąc w sumie może 15 dni działał. Było tak, że przez jeden – dwa dni działał, potem dwa – trzy dni już nie. W słuchawce[paywall] było słychać trzaski i buczenie. Od 1 kwietnia w ogóle nie można z niego skorzystać. Rozłącza przy każdej próbie wybrania numeru – opowiada Krystyna Kozieł.

Kobieta twierdzi, że osobiście była w oddziale Orange w Przemyślu. Osoba, która przyjęła zgłoszenie, miała powiedzieć: „już o tym wiemy” i obiecać, że awaria zostanie usunięta. Nic się jednak nie zmieniało.

W Aksmanicach jest bardzo słaby zasięg sieci komórkowych, dlatego telefon stacjonarny jest państwu Koziełom niezbędny. Zwłaszcza, że mają różne kłopoty ze zdrowiem. – Mąż czeka na operację na oko, mamy dostać telefon o terminie. Nie wiadomo, czy ktoś dzwonił, czy nie – mówi pani Krystyna.

Żeby sprawdzić, czy przyczyna kłopotów nie leży po ich stronie, małżeństwo kupiło nowy aparat telefoniczny. – Wydaliśmy 130 zł i nic to nie dało – mówią.

Reklama

 

Naprawiali aż naprawili

Skontaktowaliśmy się z firmą Orange, która jest właścicielem infrastruktury. – Przyczyną problemów były uszkodzenia napowietrznej linii telefonicznej w wyniku wichury. Linia była naprawiana dwukrotnie. W ubiegłym tygodniu uzyskaliśmy potwierdzenie, że jest w pełni sprawna – e-mail o takiej treści przyszedł do naszej redakcji biura prasowego Orange Polska.

W biurze sieci zapytaliśmy też o zadośćuczynienie z powodu braku możliwości korzystania z usługi. Co miesiąc bowiem płacą rachunek w wysokości 112 zł. – W związku z przerwą w działaniu usług, została przyznana bonifikata oraz odszkodowanie w łącznej wysokości 111,90 zł brutto.  Kwota ta pomniejszy najbliższą fakturę. Bardzo przepraszamy naszych klientów za niedogodności – napisali przedstawiciele Orange.

W przedświąteczną środę pani Krystyna potwierdziła, że telefon od kilku dni działa bez zarzutu.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Don Pedro - niezalogowany 2019-04-27 19:21:24

    A kto jeszcze korzysta z telefonu stacjonarnego? Nawet moja babcia ma smartfona .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Syn - niezalogowany 2019-04-27 23:07:22

    U moich rodziców jest ten sam problem

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    u - niezalogowany 2019-04-27 23:42:07

    ręce opadają, z tym do gazety...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości