Podczas Dnia Nauki uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 przekonywali się, że początkiem każdej nauki jest doświadczenie.
Podczas warsztatów naukowych nauczyciele wprowadzili uczniów w świat wiedzy, która ma im pozwolić lepiej zrozumieć otaczający świat. Poprzez eksperymenty z dziedziny chemii można było dowiedzieć się niezwykłych rzeczy o produktach, które są dostępne na półkach w sklepie spożywczym. Przy stanowisku astronomii[paywall] rozbudowana została wiedza o wszechświecie i wyprawie w kosmos. Na zajęciach z użyciem mikroskopów odkrywano świat, którego gołym okiem nie widać. Zajęcia z robotyki były okazją do świetnej zabawy, a także do zdobycia wiedzy z informatyki i mechaniki.
Swój organizm można było poznawać w czasie zajęć ruchowych. Uczniowie mierzyli sobie puls przed i po wysiłku fizycznym i na podstawie wagi i wzrostu dokonywali obliczeń. Młodzież sprawdziła swoje umiejętności na torze przeszkód. Co ciekawe, wykazać się mogła nie tylko sprawnością fizyczną, ale też wiedzą matematyczną.
Nie zabrakło też zajęć z udzielania pierwszej pomocy, które prowadził ratownik medyczny. – W dzisiejszych czasach umiejętność udzielenia pomocy przedmedycznej jest bardzo potrzebna. I ta umiejętność rozwija też wrażliwość i odwagę – mówi Katarzyna Skotnickas, nauczycielka języka polskiego w SP 11.
Dostępne były oczywiście cieszące się ogromną popularnością stacje badawcze z projektu DEMO. Za ich pomocą dzieci poznają prawa fizyki i rozbudzają w sobie chęć poznawania i tworzenia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze