W dzisiejsze, 18 czerwca br., samo południe, oczy piłkarskich kibiców w Nowym Targu, Lubaczowie i Jaśle zwrócone były na Lubin. Tam rewanżowe, barażowe spotkanie z 14. Zespołem II ligi Zagłębiem II rozgrywał wicemistrz grupy IV III ligi, czyli Podhale Nowy Targ. Po porażce na własnym boisku (2:3) popularnym „Góralom” nie dawano większych szans w starciu z rezerwami ekstraklasowych „Miedziowych”. Tymczasem…
Tymczasem ekipa prowadzona przez Tomasza Kuźmę sprawiła nie lada niespodziankę, odrabiając straty z pojedynku domowego. Wygrała 3:1 (1:1) i zupełnie nieoczekiwanie, acz jak najbardziej zasłużenie, zdobyła awans do II ligi. Takie rozstrzygnięcie sprawiło, że w szeregach III-ligowców utrzymała się Pogoń-Sokół Lubaczów! A to sprawia, że w IV ligi podkarpackiej utrzymał się zespół Czarnych 1910 Jasło.
Jedno jest pewne: zarówno lubaczowianie, jak i jaślanie powinni zaprosić całe Podhale Nowy Targ na dobrą kolację! Historia napisana przez ekipę najpierw Łukasza Surmy, a potem Pawła Słomianego, będzie mieć swój dalszy ciąg. Gratulujemy!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze