Dziś, 30 lipca, strażnicy graniczni z SG w Korczowej zatrzymali dwóch obywateli Syrii, 22- i 30-letniego.
Mężczyźni nielegalnie przekroczyli zieloną granicę z Ukrainy do Polski. – Nie mieli przy sobie żadnych bagaży ani map, jedynie po ok. 700 dolarów przeznaczonych na dalszą podróż, jeden z nich miał syryjski dowód tożsamości, drugi nie posiadał żadnych dokumentów. Obaj mężczyźni doskonale posługiwali się językiem angielskim. Strażnikom granicznym z Korczowej powiedzieli, że ich celem było dotarcie do Niemiec. Za podróż z Syrii do Polski zapłacili po 3 tysiące dolarów. Z Syrii przedostali do Turcji a ze Stambułu statkiem do Odessy, tutaj nawiązali kontakt z Ukraińcem, który zawiózł ich pod samą ukraińsko-polską granicę i wskazał kierunek, w którym mieli się dalej poruszać – podaje serwis BiOSG.
Mężczyźni dostali po 500 złotych mandatu, wpisano ich też do wykazu osób niepożądanych na terytorium Polski. Zostaną przekazani stronie ukraińskiej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze