Uczniowie jarosławskich szkół średnich, studenci, policjanci i strażacy, a także przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości i nauczyciele wzięli udział w szkoleniu z zakresu zagrożeń antyterrorystycznych w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu im. ks. Br. Markiewicza.
Organizatorem szkolenia był Instytut Ekonomii i Zarządzania PWSTE. Spotkanie odbyło się w ramach podpisanego porozumienia o współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie.
– Dowódca Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Rzeszowie mł. insp. Piotr Łowicki wraz z policjantami mówił o tym, jak należy zachować się w przykładowych sytuacjach zagrożenia np. związanych z wybuchem i atakiem aktywnego strzelca. Uczestnicy szkolenia mogli też zapoznać się z wyposażeniem, jakim dysponują policyjni pirotechnicy. Wykład uzupełniała prezentacja przygotowana przez policjantów SPAP w Rzeszowie – informuje podkomisarz Marta Gałuszka, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.
Druga część szkolenia obejmowała „Bezpieczeństwo pożarowe”. O tym, jak zachować się podczas pożaru, zadymienia i jakie są zasady ewakuacji mówił mł. bryg. Marian Goclon z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze