Reklama

Policyjni antyterroryści poprowadzili szkolenie dla uczniów i studentów

13/11/2016 13:50

Uczniowie jarosławskich szkół średnich, studenci, policjanci i strażacy, a także przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości i nauczyciele wzięli udział w szkoleniu z zakresu zagrożeń antyterrorystycznych w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu im. ks. Br. Markiewicza.

Organizatorem szkolenia był Instytut Ekonomii i Zarządzania PWSTE. Spotkanie odbyło się w ramach podpisanego porozumienia o współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie.

– Dowódca Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Rzeszowie mł. insp. Piotr Łowicki wraz z policjantami mówił o tym, jak należy zachować się w przykładowych sytuacjach zagrożenia np. związanych z wybuchem i atakiem aktywnego strzelca. Uczestnicy szkolenia mogli też zapoznać się z wyposażeniem, jakim dysponują policyjni pirotechnicy. Wykład uzupełniała prezentacja przygotowana przez policjantów SPAP w Rzeszowie – informuje podkomisarz Marta Gałuszka, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

Reklama

Druga część szkolenia obejmowała „Bezpieczeństwo pożarowe”. O tym, jak zachować się podczas pożaru, zadymienia i jakie są zasady ewakuacji mówił mł. bryg. Marian Goclon z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości