Powiat jarosławski otrzyma prawie 10 mln złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego na termomodernizację budynków oświatowo-wychowawczych z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Wniosek miasta został odrzucony ze względu na błędy w dołączonym do niego studium wykonalności.
Powiat otrzyma największe dofinansowanie ze 102 wniosków zakwalifikowanych do programu, złożonych w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie. Uzyskał wysoką ocenę. Otrzyma 85-procentowe dofinansowanie unijne na termomodernizację Centrum Kształcenia Praktycznego, Zespołu[paywall] Placówek Oświatowo-Wychowawczych i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Wartość prac przekroczy 11,5 mln zł. Unijne dofinansowanie wyniesie ponad 9,6 mln. Prace mają być wykonane w następnym roku.
– Co do samego wniosku, nie było do niego uwag na etapie oceny merytorycznej. Uwagi dotyczyły studium wykonalności. Na całość złożonego wniosku składał się formularz plus dokumentacja techniczna i studium wykonalności. Za jego przygotowanie odpowiedzialny był Wydział Rozwoju Miasta i Infrastruktury Technicznej na czele z dyrektorem Rafałem Młynarskim – dodaje burmistrz.
Po wstępnych wyjaśnieniach firmy opracowującej studium Gmina Miejska Jarosław zamierza wnieść protest do Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Rozważana jest także możliwość domagania się naprawy zaistniałej sytuacji na drodze sądowej. Jeśli nie uda się pozyskać dotacji w tym roku, miasto złoży kolejny wniosek na termomodernizację szkół i przedszkoli w 2017. Z wyjaśnień ratusza wynika, że za opracowanie studium wykonalności miasto miało zapłacić 4920 zł. Z tego wypłacono jedynie pierwszą transzę w kwocie 2952 złote. Reszta może zostać nie wypłacona ze względu na odrzucenie studium.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze