Reklama

Powiat jarosławski podziękował za plony [ZDJĘCIA]

06/09/2017 19:30

Chłopice były w ostatnią niedzielę miejscem dwóch uroczystości. Pierwszą było otwarcie i nadanie szkole imienia oraz sztandaru. Drugą Dożynki Powiatowo-Gminne.

Podziękowanie za plony tradycyjnie rozpoczęła[paywall] msza św. W miejscowym kościele koncelebrował ją abp senior Józef Michalik. Po eucharystii korowód dożynkowy przemaszerował na stadion sportowy, otwierając uroczystości obrzędowe.

Przekazanie chleba upieczonego z tegorocznych zbiorów przez starostów dożynek samorządowym gospodarzom powiatu i gminy Tadeuszowi Chrzanowi, staroście jarosławskiemu i Andrzejowi Czyżowi, wójtowi gminy Chłopice oraz podzielenie się nim z uczestnikami rozpoczęło rolnicze święto.

Był także przegląd wieńców dożynkowych oraz występ tancerzy w Powiatowego Ogniska Baletowego. Dożynkom towarzyszył jarmark  produktów i potraw regionalnych, a zainteresowani mogli wziąć udział  w warsztatach wypieku chleba. W święcie plonów uczestniczyli przedstawiciele gmin powiatu, byli też reprezentanci władz. Dożynki zakończyła zabawa taneczna. 


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    pracuś - niezalogowany 2017-09-08 06:55:30

    Dzięki "obrotnej " prababce , żydowskm korzeniom , sprytnemu komuniście można zostać lokalnym celerytą .Tatuś ,załatwi...co trzeba nawet z opozycją .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    yogi babu - niezalogowany 2017-09-11 13:17:44

    Jaki z ciebie pracuś? bez konia,krowy z pustym świńskim korytem? zazdrościsz tym  , którzy z pokolenia na pokolenie żyją w zgodzie z rodziną , nie wypuszczają swojego rodzeństwa w skarpetkach do miasta po latach ciężkiej pracy w rolnictwie gdy byli jeszcze w wieku "szkolnym" . Na zagrabionym innej rodzinie majątku  córki nie chcą pracować , wolą mieszkać w mieście na "komornym" jeden zięć nie chce was znać a drugi odwiedza was z obowiązku, a ty widząc że nie da się córce załatwić pracy obrażasz sołtysa, wójta,rządzących itd. K.G.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kuku....beby - niezalogowany 2017-09-11 16:48:12

    kubuśka trochę jadu upuściła....i myśli że jest anonimowa

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama