Zraszacze już pracują na boisku JKS, chociaż cała instalacja systemu nawadniania nie jest jeszcze ukończona.
Sieć składająca się z rurociągu zasilającego, ułożonego wzdłuż linii bocznej boiska, i poszczególnych sekcji nawadniających obejmuje teren o powierzchni 6825 metrów kwadratowych i wymiarach[paywall] 65 m x 105 m.
Montaż systemu to część drugiego etapu modernizacji stadionu miejskiego przy ul. Bandurskiego w Jarosławiu, realizowanego w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego. Obejmie on także remont instalacji c.o. w budynku JKS, budowę strefy odnowy biologicznej, utworzenie Sali Pamięci JKS, wymianę siedzisk na stadionie oraz modernizację nagłośnienia. Projekt został wybrany do realizacji przez mieszkańców. Na realizację przeznaczono 200 tys. zł.
– Instalacja nawadniająca ułatwi pielęgnację i utrzymanie płyty boiska do gry w piłkę nożną oraz zapewni racjonalne gospodarowanie wodą. System nawadniania murawy wykorzystywany będzie tylko w okresie wegetacji roślin. Prace przy nim mają być zakończone do 16 sierpnia – wyjaśnia Małgorzata Młynarska z Kancelarii burmistrza Jarosławia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze