Reklama

Prezydent Choma nie dotrzymał obietnicy wyborczej

Po raz drugi z rzędu na przemyskim Zniesieniu odbył się jeden z odcinków specjalnych 2. Rajdu Arłamów, wyścigu zaliczanego do Samochodowych Rajdowych Mistrzostw Polski. Organizatorom, kierowcom i widzom trasa na Zielonce bardzo się podobała. Wszystkim poza mieszkańcami tej przemyskiej dzielnicy, którzy w dniu rajdu protestowali przy pętli autobusowej, oficjalnie stwierdzając, że prezydent miasta Robert Choma ich oszukał.

17 marca 2014 r. na biurko prezydenta Roberta Chomy trafił oficjalny protest mieszkańców przeciwko organizacji rajdu na Zielonce, parafowany przez przewodniczącego Zarządu Osiedla nr 17 „Zielonka”, przemyskiego lekarza weterynarii Stefana Bodnara. „(...) Urząd miejski nie konsultował z zarządem osiedla przeprowadzenia rajdu samochodowego na terenie zwartej zabudowy mieszkalnej naszego osiedla. Nie powiadomił mieszkańców z właściwym wyprzedzeniem o fakcie zamknięcia ulic na wiele godzin. Przez ponad sześć godzin nie mogli swobodnie dojeżdżać do miejsca swojego zamieszkania, nie wprowadzono dodatkowych oznakowań odnośnie objazdów. Jednocześnie doszło do uszkodzenia jezdni, poboczy i rowów przy ulicach Grochowskiej, Pasteura oraz łącznika tych ulic[paywall].

– Przekazaliśmy wówczas zbiorczy apel z podpisami ponad 200 osób z prośbą o remont drogi, drugą było natomiast zaniechanie organizacji rajdu na terenie naszego osiedla. Pan prezydent powiedział to bardzo wyraźnie: zapewniam, że więcej nie będzie tam organizowany rajd. Powiedział to na forum publicznym, w urzędzie miasta. Co pozostało z tej obietnicy? Nic! To najbardziej mnie zabolało. O tym, że wyścig jednak będzie, dowiedziałem się w przeddzień wydarzenia. Kompletnie żadnej informacji przed. Na poboczu, na małej tabliczce umieszczonej na jakimś patyku, pojawiła się informacja o zamknięciu drogi. Potem okazało się, że decyzja o tym została wydana już 9 września tego roku. Uważam, że nie tak to wszystko powinno wyglądać – podsumował.

Protest

„Panie prezydencie. Rajd samochodowy to dywersja, a nie promocja. Mieszkańcy” – takiej treści transparent wisiał jeszcze kilka dni po zakończeniu odcinka specjalnego na Zielonce. O ewentualnym odwołaniu go, mimo protestu, nie było mowy.
– Trasa bardzo się nam podobała. Kierowcy chwalili ją, mówili, że jest trudna i intrygująca. Chcieliby tu jeszcze kiedyś wrócić. Wiem o proteście kilku mieszkańców. Ale przy organizacji tego typu przedsięwzięć muszą być utrudnienia. I tak droga nie była na długo wyłączona z ruchu. Gdzie indziej ten czas jest znacznie dłuższy – powiedział kierownik 2. Rajdu Arłamów Damian Dobrowolski.

Reklama

Pamięć bywa zawodna...

Prezydent Przemyśla Robert Choma: – Nie zaprzeczam, że złożyłem taką deklarację, chociaż szczerze przyznam, że nie pamiętam tego faktu. Jeżeli tak było, to nie mogła ona być kategoryczna w sensie całkowitego zakazu organizacji rajdu na terenie Przemyśla. To impreza na najwyższym sportowym poziomie, mająca mocny, promocyjny wydźwięk dla naszego miasta. Deklaracja mogła więc dotyczyć minimalizowania uciążliwości, jakie niesie ze sobą dla mieszkańców, szczególnie tej dzielnicy, gdzie był przeprowadzany. Gdyby impreza miała się jeszcze u nas odbyć, na pewno dołożymy wszelkich starań, aby tak właśnie było.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Przemyślanin - niezalogowany 2015-11-23 17:51:35

    Łapać i pałować takich "mieszkańców"! Bo ktoś za wszelką cenę chce by to miasto było wymarłe. A do Przemyśla więcej takich imprez!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ww - niezalogowany 2015-11-23 18:28:31

    masz rację, a protest mogą pisać ośmieszając się wzajemnie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kat - niezalogowany 2015-11-23 20:45:39

    Jedynie co można wytknąć to brak reklamy rajdu w mediach. A tak poza tym, to trochę dzików przepłoszyli rajdowcy i jest OK. O co sie spierać, ze coś się robi w tym mieście. ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama