Po raz drugi z rzędu na przemyskim Zniesieniu odbył się jeden z odcinków specjalnych 2. Rajdu Arłamów, wyścigu zaliczanego do Samochodowych Rajdowych Mistrzostw Polski. Organizatorom, kierowcom i widzom trasa na Zielonce bardzo się podobała. Wszystkim poza mieszkańcami tej przemyskiej dzielnicy, którzy w dniu rajdu protestowali przy pętli autobusowej, oficjalnie stwierdzając, że prezydent miasta Robert Choma ich oszukał.
17 marca 2014 r. na biurko prezydenta Roberta Chomy trafił oficjalny protest mieszkańców przeciwko organizacji rajdu na Zielonce, parafowany przez przewodniczącego Zarządu Osiedla nr 17 „Zielonka”, przemyskiego lekarza weterynarii Stefana Bodnara. „(...) Urząd miejski nie konsultował z zarządem osiedla przeprowadzenia rajdu samochodowego na terenie zwartej zabudowy mieszkalnej naszego osiedla. Nie powiadomił mieszkańców z właściwym wyprzedzeniem o fakcie zamknięcia ulic na wiele godzin. Przez ponad sześć godzin nie mogli swobodnie dojeżdżać do miejsca swojego zamieszkania, nie wprowadzono dodatkowych oznakowań odnośnie objazdów. Jednocześnie doszło do uszkodzenia jezdni, poboczy i rowów przy ulicach Grochowskiej, Pasteura oraz łącznika tych ulic[paywall].– Przekazaliśmy wówczas zbiorczy apel z podpisami ponad 200 osób z prośbą o remont drogi, drugą było natomiast zaniechanie organizacji rajdu na terenie naszego osiedla. Pan prezydent powiedział to bardzo wyraźnie: zapewniam, że więcej nie będzie tam organizowany rajd. Powiedział to na forum publicznym, w urzędzie miasta. Co pozostało z tej obietnicy? Nic! To najbardziej mnie zabolało. O tym, że wyścig jednak będzie, dowiedziałem się w przeddzień wydarzenia. Kompletnie żadnej informacji przed. Na poboczu, na małej tabliczce umieszczonej na jakimś patyku, pojawiła się informacja o zamknięciu drogi. Potem okazało się, że decyzja o tym została wydana już 9 września tego roku. Uważam, że nie tak to wszystko powinno wyglądać – podsumował.
„Panie prezydencie. Rajd samochodowy to dywersja, a nie promocja. Mieszkańcy” – takiej treści transparent wisiał jeszcze kilka dni po zakończeniu odcinka specjalnego na Zielonce. O ewentualnym odwołaniu go, mimo protestu, nie było mowy.
– Trasa bardzo się nam podobała. Kierowcy chwalili ją, mówili, że jest trudna i intrygująca. Chcieliby tu jeszcze kiedyś wrócić. Wiem o proteście kilku mieszkańców. Ale przy organizacji tego typu przedsięwzięć muszą być utrudnienia. I tak droga nie była na długo wyłączona z ruchu. Gdzie indziej ten czas jest znacznie dłuższy – powiedział kierownik 2. Rajdu Arłamów Damian Dobrowolski.
Prezydent Przemyśla Robert Choma: – Nie zaprzeczam, że złożyłem taką deklarację, chociaż szczerze przyznam, że nie pamiętam tego faktu. Jeżeli tak było, to nie mogła ona być kategoryczna w sensie całkowitego zakazu organizacji rajdu na terenie Przemyśla. To impreza na najwyższym sportowym poziomie, mająca mocny, promocyjny wydźwięk dla naszego miasta. Deklaracja mogła więc dotyczyć minimalizowania uciążliwości, jakie niesie ze sobą dla mieszkańców, szczególnie tej dzielnicy, gdzie był przeprowadzany. Gdyby impreza miała się jeszcze u nas odbyć, na pewno dołożymy wszelkich starań, aby tak właśnie było.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Łapać i pałować takich "mieszkańców"! Bo ktoś za wszelką cenę chce by to miasto było wymarłe. A do Przemyśla więcej takich imprez!
masz rację, a protest mogą pisać ośmieszając się wzajemnie
Jedynie co można wytknąć to brak reklamy rajdu w mediach. A tak poza tym, to trochę dzików przepłoszyli rajdowcy i jest OK. O co sie spierać, ze coś się robi w tym mieście. ?
Następny rajd proponuję urządzić na Lipowicy, w Prałkowcach lub w Ostrowie ale KONIECZNIE wśród licznie tam zlokalizowanych domów przemyskiej finansowej "elity". A premię górską widziałabym na ul. Skorupki i Legnickiej (pod oknami miłośnika takich imprez) a na koniec parę oesów na osiedlu zamkniętym In Fiore.
Yyy... szkoda, że nie pokazaliście tej masy mieszkańców... Zwyczajne zgredy i ogry szkoda psuć sobie krew... wiadomo, że zawsze się tacy znajdą. Szkoda tylko, że to nagłaśniacie zamiast, że odbyła lub odbędzie się wspaniała impreza. Pani @Mario może niech się Pani przeprowadzi do tej Elyty ? Zniesienie należy do wszystkich i jest to najbardziej efektowna/widokowa dzielnica naszego miasta, dlatego nie wyobrażam sobie rajdu w innym miejscu... ale Panią sobie wyobrażam, gdzie indziej.
To nie pierwszy raz że mieszkańcy protestują przeciwko Organizacji Rajdów. Przykładem może być Super Sprint Kazanów odwieczna walka z księdzem z Lipowicy, już nie wspomnę o mieszkańcach(którzy byli poinformowani o tym iż rajd się będzie odbywał). Moim zdaniem takie imprezy powinny się odbywać w naszym mieście żeby młodzież miała się gdzie wyszaleć, lepiej chyba pokręcić się na zamkniętym placu niż świrować po mieście Chyba dobrze myśle??
"Rajd samochodowy to dywersja..." moja diagnoza to +65 i przedwczesna demencja
Do kościółka debilaki...tylko tam sie nadajecie chore pajace Brawo Panie Prezydencie - niech RSMP zostanie u nas na dłużej :))) tylko reklamy trzeba zeby o rajdzie wiedzieli nie tylko wtajemniczeni :)PS drogi sa naprawiane po rajdzie, choć trudno nazwać sprzątaniem szutru z pobocza jako naprawianie ... Żal tego ciemnogrodu,i szkoda slow kałmuki....
Dokładnie !!!!! ciemnoty !!! najlepiej połóżmy się już wszyscy do grobu no bo na co to komu potrzebne ?
Tak wygląda krótkowzroczność mieszkańców. Po pierwsze taka impreza to promocja miasta. Po drugie jest gdzie pójść i co zobaczyć i może np. przedstawiciele młodzieży zainteresują się rajdami. I zamiast z nudów chlać pod blokiem i grandzić na mieście zajmą sie budowaniem rajdówki :PAle Zielonka myśli tylko o swoich interesach i o tym, żeby im czasem coś nie buczało za oknem.
W końcu coś w tym mieście!!! Jedyny minus to brak reklamy i tyle!!! A ci co piszą skargi chcą aby to miasto już było całkiem wymarłe więcej takich imprez :-) Precz z mocherami jak tak dalej pójdzie to tu nic się nie wydarzy :-(
Jak widać - gdzie się obejrzymy to widzimy Chomę szkodnika.A pytał mieszkańców Zielonki że robi dla siebie parkin ?Obok jego idiotycznej budowli obok stoku ?
Masz rację. Taka piękna i ciekawa trasa Lipowica - Ujkowice. Wspaniała droga kręta i długi odcinek na rajdy.Czego nie tam ?? Dojazd dla kibiców super. To też prawie miasto ! i nikomu by nie przeszkadzało.Mam rację ?
Buhahaha mieszkańcy tej dzielnicy. A którzy to, ilu ich było? Oby więcej takich imprez.
POWTARZAM KOMENTARZ: "Do kościółka debilaki...tylko tam sie nadajecie chore pajace Brawo Panie Prezydencie - niech RSMP zostanie u nas na dłużej :))) tylko reklamy trzeba zeby o rajdzie wiedzieli nie tylko wtajemniczeni :)PS drogi sa naprawiane po rajdzie, choć trudno nazwać sprzątaniem szutru z pobocza jako naprawianie ... Żal tego ciemnogrodu,i szkoda slow kałmuki...." BO SAM LEPIEJ TEGO BYM NIE UJĄŁ. Jeszcze raz dziękuję PANIE Prezydencie za piękną impreze.
To takie osiedle gdzie zawracacie d...e Prezydentowi o chodniki na Pasteura a tylko jedna pijak tamtędy idzie w jedną stronę oczywiście bo jak wraca to ledwo trafia na szerokość asfaltu.Jakie to osiedle jakby nie mzk i stok to nikt by nie wiedział, że tam ktoś mieszka z nad sanu można by pomyśleć, że barany tam wypasają.A co by nie zrobili to źle ja proponuję zaorać drogę za parkingiem to przynajmniej spokój dędzie.
Panie Mariuszu. Dziennikarzu :DByć może Pan otrzymał wykształcenie dziennikarskie, ale chyba nie nabył Pan rzetelności dziennikarskiej.Napisał Pan takie zdanie:"Po raz drugi z rzędu na przemyskim Zniesieniu odbył się jeden z odcinków specjalnych 2. Rajdu Arłamów, wyścigu zaliczanego do Samochodowych Rajdowych Mistrzostw Polski."Zacznijmy od podstaw: jaka jest różnica pomiędzy rajdem a wyścigiem?Gdyby Pan miał jakąś rzetelność to byś się Pan doszkolił z cholernych podstaw, bo jak do cholery wyścig w Arłamowie może być eliminacją RAJDOWYCH Mistrzostw Polski?
To nie ta dyscyplina gdzie jest premia górska. NASTĘPNA DO ODSTRZAŁU!!!!
Jako dziennikarz ten patałach powinien być zobligowany do używania OFICJALNYCH I PEŁNYCH NAZW!! Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski (w skrócie RSMP) i jak sama nazwa wskazuje to są RAJDY a nie wyścigi.Jak ktoś powiedział kiedyś: Dziennikarz to synonim kurwy. Z tą różnicą, że kurwa zna się na swojej robocie.
drodzy mieszkańcy jesteście żałośni a przez to tacy bezsilni, więcej takich imprez ale do 5 rano...
A kurde... 6 mieszkańcom się nie podobało.To naprawdę straszne...buhahaha :)
Łapać i pałować takich "mieszkańców"! Bo ktoś za wszelką cenę chce by to miasto było wymarłe. A do Przemyśla więcej takich imprez!
masz rację, a protest mogą pisać ośmieszając się wzajemnie
Jedynie co można wytknąć to brak reklamy rajdu w mediach. A tak poza tym, to trochę dzików przepłoszyli rajdowcy i jest OK. O co sie spierać, ze coś się robi w tym mieście. ?