Ponad 40-osobowa grupa przemyślan wzięła udział w „Marszu Wolności”, który odbył się w Warszawie w sobotę, 6 maja br.
Nie 12 tysięcy, jak twierdzili jedni, nie 90 tysięcy, jak szacowali inni, ale z całą pewnością dziesiątki tysięcy Polaków uczestniczyły w „Marszu Wolności”, zorganizowanym przez Platformę Obywatelską, z udziałem środowisk opozycyjnych: PSL, Nowoczesnej, ZNP i samorządowców. Wielotysięczny tłum przeszedł z placu Bankowego na plac Konstytucji[paywall].
Marsz rozpoczął się odśpiewaniem hymnu narodowego, a jego uczestnicy skandowali m.in. hasła: „Rozliczymy dobrą zmianę”, „Wolna Polska europejska”, „Ręce precz od samorządu”. Były one wyrazem sprzeciwu wobec polityki Prawa i Sprawiedliwości i nawiązywały m.in. do: niezależności wymiaru sprawiedliwości, wolności polskiej szkoły, słabnącej pozycji naszego kraju w Unii Europejskiej czy słów o „drugim sorcie Polaków”.
W marszu wzięła udział także ponad 40-osobowa grupa przemyślan, która wyruszyła do stolicy wczesnym rankiem, spotykając się na placu Bankowym z grupami z innych miast i powiatów na Podkarpaciu. Podczas marszu nieśli ze sobą m.in. transparenty i flagi UE. Zainteresowanie większości uczestników wzbudzał transparent z napisem „Przemyśl przeprasza za Kuchcińskiego”. Obecni byli m.in. poseł Marek Rząsa oraz radni Rady Miejskiej w Przemyślu Ewa Sawicka, Wojciech Błachowicz i Tomasz Schabowski.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.O !!! na 6 foto KOŃ z pod dawnego PEWEXU w Przeworsku - jaja jak arbuzy, i na dokładkę :Aferki POmazańców – nie rozliczone i chowane pod dywanik 1) Afera taśmowa 2) Afera hazardowa 3) Afera wyciągowa 4) Afera stadionowa 5) Afera autostradowa 6) Afera stoczniowa 7) Afera AmberGold 8) Afera Elewaru 9) Afera z informatyzacją MSW 10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru 11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa „wybieranie” jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci) 12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych 13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł) 14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet / zgroza/ i 2 lata u mężczyzn 15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów) 16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł) 17) Podniesienie VAT-u na wszystko 18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców 19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych 20) Podniesienie akcyzy na paliwo 21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa) 22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego 23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego – tzw. opłaty zapasowej 24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!) 25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego 26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego 27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego 28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO /zgroza / 29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej 30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń / kogo się bali - Polaków ??? / 31) Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” (tzw. ustawa 1066) / czyjej pomocy , ze Wschodu ??? / 32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi 33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 – 2013 34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych 35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty) 36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej - Pawlak (najdroższy gaz w Europie) 37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego 38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej 39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów, Ciech); 40) Ograniczenie potencjału militarnego 41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej 42) Wszechobecny nepotyzm
Sponsorowana darmowa partyjna wycieczka do stolicy na koszt biednego i łupionego ze wszech stron podatnika. Obłuda!!!
Redakcja " ŻP " , GDY WIDZI TAKI SYF , TARGOWICĘ , TO DOSTAJE ORGAZMU. PŁEĆ TZW. PIĘKNA . OD RAZU MA W MAJTKACH KISIEL
Ha ha ha to parada równości, bo sami panowie... i jeszcze młody chłopak fe,fe,fe
Kiepsko z wami. I frekwencyjnie i intelektualnie ......
Przemyślanie przepraszają za taką reprezentację szczególnie za Błachowicza i jego synalka dwóch nierobów. Oni nie zostali wybrani przez społeczeństwo przemyskie do jego reprezentowania . Uzurpatorzy !
Co Za debilostwo.Kolejni zlodzieje pojechali do stoic bo sa tacy Sami Jak i PO'. 40 balwanow z przemysla ne bedzie mowic Za cale miasto! !!!PIS by liderem jest I bedzie w naszym ragionie.
czyżby artykuł sponsorowany przez POpaprańców? ŻENADA!
A może oni tam bronili wolności przed tą V kolumną pogrobowców UPA co zajmuje Przemyśl?
Faktycznie, sądząc po komentarzach na tym forum, to PiS tu będzie liderem. Widocznie na nic innego ten region nie zasługuje.
Bo co? Bo ludziom na czymś zależy? Bo nie przyjmują bezmyślnie propagandowej papki z rządowej tv? Bo się komuś chce ruszyć dupę i zamanifestować swoje poglądy?
P.RADNY dobrze sie bawił?czy był alkomat?
Przemyslanin przeprasza za Marka Rząsę oraz innych misiaków z PO
Dajcie poko z marszami koryto sie urwało
Czy ten na zdjeciu nazywa sie Błaznowicz??
Ty lepiej daj pokój z tą zgraną płytą o urwanym korycie. To już na nikim wrażenia nie robi ;)
Jeżeli ty na tych zdjęciach widzisz samych panów, twoja sprawa. Każdy widzi to, co chce ;)
Brawo, brawo brawo, Wolne od pis Miasto Przemyśl
Przemyśl przeprasza za Marka Rząse i innych POpaprańców
Oj, jak zabolało, że Marsz Wolności się udał. Niestety, ludzie mają dość pisowskiej propagandy. Jeszcze trochę i w wyborach Polacy pokażą, co o tym myślą.
Kto dzisiaj w Polsce ferment sieje Kto na Ojczyznę dłoń podnosi? To komuniści i złodzieje Nieliczne stadko zwykłych łosi Kto na ulicach burdy wszczyna Kto w polskim sejmie zamęt czyni? To prawnuk oraz wnuk Stalina To Polski zdrajca i zdrajczyni Kto wrogom Polski liże zady I kto im wciąż obciąga laskę? To socjopaci dla zasady Na obcych chcąc zasłużyć łaskę Dosyć peanów na cześć waszą Ja wiem że prawda was nie boli Polacy się was nie przestraszą Możecie ryje drzeć do woli Lecz pamiętajcie łby zakute Wy gównojady lewicowe Że kiedyś przyjdzie za pokutę Pod topór włożyć pustą głowę AMEN
Schab dobrze się bawił chyba dali mu popić
Kochani byłem jako widz na tym głupawym marszu. Mój wnuk mnie namówił żeby pójść i zobaczyć na czym to wszystko polega. Powiem tak oczy przecierałem ze zdumienia po tym co zobaczyłem . Alkohol lał się strumieniami , puste butelki po wódce , piwie wałęsały się po ulicach i miejscach parkingowych na których parkowały wynajęte autokary i minibusy PO PSL Nowoczesnej SLD i KOD-u. Wmieszałem się w tłum i chciałem usłyszeć o co tak naprawdę się rozchodzi protestującym . Wiec powiem tak ci protestujący rozmawiali o wszystkim ale nie na temat marszu . Natomiast setki osób wspominało ze przez uczestnictwo w proteście maja dzień wolny płatny do odebrania , niektórzy wspominali o tym ze dostawali po 200zł. Dało się tez zauważyć nieznaczna grupę z Przemyśla która była nadzwyczaj bierna do zaistniałych wydarzeń w tym dniu tylko nie mam co było powodem takiego zmęczenia czy inaczej mówiąc znużenia , sadze ze powód i odpowiedz można znaleźć w zakładzie recyklingu opakowań szklanych i nie tylko . Pozdrawiam Protestujących, Waldemar
Proszę nie wypowiadać się w moim imieniu. Marsz? Kogo? Czego? Co to za resortowe bachory na fotkach.
Znasz przykazanie "Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu"? Pewnie nie znasz skoro piszesz, to co piszesz. W imię czego oczerniasz ludzi i jak tę nieprawdę odwołasz? Może nie masz takiej świadomości, ale ci z KOD-u, PO i Nowoczesnej to też Twoi bliźni, których właśnie oplułeś, bo dobrze wiesz, że żadnych butelek ani strumieni alkoholu na ulicach nie było (było tyle policji, że nawet gdyby ktoś chciał, nie mógłby tego robić). Znasz kogoś, komu zapłacono za wyjazd, że o tym piszesz? Dlaczego tak oczerniasz ludzi, których nie znasz?
Nikt Piotrowi nie broni jechać i manifestować cokolwiek chce, np. choćby i bezgraniczne przywiązanie do władzy. A "resortowe bachory" to fraza zgrana jak stara płyta. Zmieniłbyś tekst, bo ten, którego używasz to staroć i na nikim już nie zrobi wrażenia.
Zenekblues, talent Cię męczy. Poezja najwyższych lotów, Prześlij do "W tyle wizji, może przeczytają :D W tym wiekopomnym dziele jest o podnoszeniu dłoni na ojczyznę, o zdrajcach, komunistach i złodziejach. Nadasz się do lepszego sortu jak nic!
Napisz coś od siebie a nie kopiujesz schematy....Tyle samo Afer jest za Twojego złotego PiSu tyle, że nie po 8 latach ale po 2... Pierwsze oszustwo to takie, że Gowin miał być ministrem obrony... nie Macierewicz. Za tym poszła już cała lawina oszustw od połączenia Prokuratury Generalnej z Ministrem Sprawiedliwości poprzez aferę z Komendantem Majem, Piotrowiczem, Trybunałami, łamaniem konstytucji, Oszukanie Frankowiczów przez Prezydenta po oszukańcze obietnicę o ustawach bankowych i o sklepach wielkopowierzchniowych!O lasach to nawet nie pisz bo tu jest dopiero afera o Puszczy Białowieskiej tzw. afera Kornika Drukarza i afera z reformą edukacji. Do tego dochodzi afera w Stadninie Koni w Janowie i Michałowie (to dopiero obsadzanie stołkami)... A propos zastępowania kompetentnych lojalnymi partyjniakami była jeszcze Afera z Polską grupą energetyczną i Janiną Gos... z Misiewiczem z zakładem w Jelczu... Chcesz więcej? Mogę wypisać od pauzy... Ale z głowy , nie poprzez funkcję "kopiuj wklej" jak to robią bezmyślne barany... To tyko 2 lata... Ocknij się i nie neguj ruchów obywatelskich... Zwykle to obywatele
do "zbynekazz, kwadrat, 8," - / dla nie wiedzących to ta sama osoba / pamiętaj że ; Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.Pozdrawiam i życzę zdrowia oraz równowagi psychicznej.
...powiedział resortowy głupek. Bez klasy i bez kategorii. Poza wyborem. Jak robaczywe jabłko.
eee, pleciesz jakieś głupoty. Każdy widzi i słyszy to, co chce. Byle co gadasz. Byłem i widziałem, inne refleksje mam. I z tą włąśnie grupą, którą nazwałeś niemrawą...
Dobre hasła na transparentach były! bardzo dobre i trafne!!! Serce was boli a tyłek piecze, że ogień się do stołków już dobiera. a tli się, oj tli... Nie ma co ukrywać!
Nie. to Błachowicz=powszechnie szanowany człowiek w mieście. ma twarz i własne zdanie.
Niektórzy to mają odpowiedni STAN KORYTA w głowie... i tylko tyle. Głowa jak koryto,
Aleś zrobił odkrycie! No coś takiego, Po podanym jak byk IP ;) . Gdybyś zauważył te nicki to odpowiedzi na nicki, do których wpis się komentarz odnosił, a nie próba ukrycia anonimowości, bo każde dziecko wie, że ona w sieci nie istnieje, ;)
Prymitywne żarty z nazwisk to dla niektórych pewnie najlepszy SORT dowcipasów
Po i Pis to taka sama zakała, ani jedni ani drudzy nie robią nic dla miasta. Miasto wygląda jak zaniedbany i opuszczony folwark. Jest duża potrzeba zmiany prezydenta miasta, wystarczy popatrzeć jak wygląda rynek i jego okolice. Niedokończona rewitalizacja rynku, upadłe sklepy, głupie inwestycje takie jak: wyciąg narciarski dla vipów, pawilon przy wyciągu, trasa podziemna, strefa ekonomiczna, nieużywana druga część obwodnicy. Oby mieszkańcy w kolejnych podziękowali temu człowiekowi.
Chciałbym sie spytac za co ma Marszałek przepraszać tego młodzienca trzymajacego transparent?
Za co ma przepraszać ? myślę ze powód może być tylko jeden a mianowicie facet ma chyba wodogłowie. To może być tylko jedyny powód.
A jednak zrobiło. Dwóch dupków się znalazło, których poruszył komentarz Piotra. HAHAHAAAA
Po minach i zachowaniu maszerujących widać, że są to osoby wolne. Proszę spojrzeć na ich radość i błysk wolności zapisany w oczach. Te niekłamane gesty, te ruchy, te wymowne pozy. Czy potrafimy tak bardzo cieszyć się wolnością, jak oni? Ci ludzie są wręcz pochłonięci wolnością. Byli gotowi pojechać kilkaset kilometrów od domu, by to nam wszystkim zamanifestować. I dobrze, że ŻP o tym pisze, że trzyma właściwą linię pokazując uradowanych, zadowolonych z życia ludzi. Nie rozumiem więc, czemu niektórych nie cieszy radość tych ludzi. Oni cieszą się swoją wolnością, my cieszmy się także z nimi. Nie rozumiem czemu ktoś sieje propagandę, że w Polsce nie ma wolności. Fotografie temu wyraźnie przeczą.
Popieram. Niechaj podziękują... odwracając się plecami.
A czy tam jest napisane, że Marszałek ma za coś przepraszać? Szybciej piszesz, niż czytasz?
Skąd macie na to czas ? Wszyscy bezrobotni????
Jak na 50-60 tyś miasto, 40 kretynów to całkiem dobry wynik.
Jak czytam te teksty to aż mnie ściska w duszy, sami katolicy i ci, którzy krzyż niosą i jadem zioną. Ludzie czy wy się nie opamiętacie ? wy -po obu stronach. Tak postępują Chrześcijanie? tego was uczą w kościele? chyba, że tak, sorry.
Brawo!
O !!! na 6 foto KOŃ z pod dawnego PEWEXU w Przeworsku - jaja jak arbuzy, i na dokładkę :Aferki POmazańców – nie rozliczone i chowane pod dywanik 1) Afera taśmowa 2) Afera hazardowa 3) Afera wyciągowa 4) Afera stadionowa 5) Afera autostradowa 6) Afera stoczniowa 7) Afera AmberGold 8) Afera Elewaru 9) Afera z informatyzacją MSW 10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru 11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa „wybieranie” jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci) 12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych 13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł) 14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet / zgroza/ i 2 lata u mężczyzn 15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów) 16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł) 17) Podniesienie VAT-u na wszystko 18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców 19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych 20) Podniesienie akcyzy na paliwo 21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa) 22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego 23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego – tzw. opłaty zapasowej 24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!) 25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego 26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego 27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego 28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO /zgroza / 29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej 30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń / kogo się bali - Polaków ??? / 31) Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” (tzw. ustawa 1066) / czyjej pomocy , ze Wschodu ??? / 32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi 33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 – 2013 34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych 35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty) 36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej - Pawlak (najdroższy gaz w Europie) 37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego 38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej 39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów, Ciech); 40) Ograniczenie potencjału militarnego 41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej 42) Wszechobecny nepotyzm
Sponsorowana darmowa partyjna wycieczka do stolicy na koszt biednego i łupionego ze wszech stron podatnika. Obłuda!!!