Od wtorku, 7 lutego, nowym wicewojewodą podkarpackim jest przemyślanin Piotr Pilch. Został powołany na to stanowisko przez premier Beatę Szydło na wniosek wojewody Ewy Leniart.
Piotr Pilch urodził się w 1965 r. w Przemyślu. Jest żonaty, ma czworo dzieci. Ukończył studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie na kierunku geografia oraz podyplomowe studia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie z zakresu zarządzania oświatą oraz edukacji dla bezpieczeństwa.
W latach 2007 – 2016 był wicedyrektorem Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie do spraw oddziału w Przemyślu. W maju 2016 r. został pełniącym obowiązki dyrektora, a od września 2016 r. dyrektorem Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie.
– Ta nominacja to dla mnie wielkie wyróżnienie. Zadania, które realizuje wicewojewoda są ściśle określone przez wojewodę i wiem, że będą bardzo rozległe – powiedział w rozmowie z Życiem Podkarpackim P. Pilch tuż po otrzymaniu nominacji.
Wśród obowiązków będzie miał[paywall] nadzór m.in. nad sprawami związanymi z pomocą społeczną, ochroną środowiska i oświatą. Ta ostatnia dziedzina – ze względu na dotychczasowe doświadczenia zawodowe – prawdopodobnie będzie mu szczególnie bliska. – W dobie wdrażania reformy oświaty jest to wyzwanie szczególne. Będę ściśle współpracował z kuratorem oświaty i samorządami, bo to na nich spoczywa szczególny ciężar wdrażania tej reformy – zapowiedział P. Pilch.
Nowy wicewojewoda przyjął już gratulacje od prezydenta Przemyśla Roberta Chomy i zapowiedział spotkanie. – Muszę rozeznać się w bieżących sprawach regionu – powiedział.
Na stanowisku wicewojewody P. Pilch zastąpił Witolda Lechowskiego z Jasła, który pełnił tę funkcję od grudnia 2015 r. do 27 stycznia br. – Mając na uwadze stojące przed wojewodą zadania, które zobowiązany jest zrealizować w województwie podkarpackim, zwłaszcza wdrożenie planowanych reform, konieczne stało się zapewnienie bardziej efektywnej, pożądanej współpracy w zakresie realizacji powierzonych zadań – podała wówczas w komunikacie Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Pedagog będzie zarządzał hubrydą kas chorych i NFZ
O co chodzi?Gość pobożny jest, z pobożnej zapewne rodziny pochodzi, do kościoła co niedziela chyba wali, z twarzy widać, że aż tryska energią i inteligencją. Trzeba tylko sprawdzić - jak chodzą słuchy - czy czasami nie jest tzw. "dzieckiem resortowym".
kolejny niewłaściwy człowiek na wymagającym miejscu.
Oj, pobożny nadzwyczajnie! No i na tym koniec, bo orłem nie jest.
bardzo sympatyczny, ciepły człowiek
Wspaniały człowiek, wspaniały nauczyciel pamiętam z liceum:)
spoko gościu, uczył mnie i mojego brata geografii w SP14 w latach 90tych, powodzenia.
Wspaniały człowiek... i jaki wykwalifikowany! Dobry i kochający Pracodawca Pani Kuchcińskiej :)Wzór.
Pedagog będzie zarządzał hubrydą kas chorych i NFZ
O co chodzi?Gość pobożny jest, z pobożnej zapewne rodziny pochodzi, do kościoła co niedziela chyba wali, z twarzy widać, że aż tryska energią i inteligencją. Trzeba tylko sprawdzić - jak chodzą słuchy - czy czasami nie jest tzw. "dzieckiem resortowym".
kolejny niewłaściwy człowiek na wymagającym miejscu.