W środę, 17 sierpnia br., w pewnym hotelu w Przemyślu odbyło się spotkanie przedstawicieli „amerykańskiej” firmy z osobami 65+. I jak zwykle było to naciągactwo i oszustwo.
Z początkiem sierpnia br. do mojej szefowej zadzwonił telefon. Telemarketerka swoimi kwiecistymi opowieściami zaczęła zachęcać ją do udziału w spotkaniu promującym sprzęt AGD i RTV produkcji polskiej, a nagrodą za przybycie miał być laptop oraz kupony rabatowe na tenże sprzęt do wykorzystania we wskazanym sklepie.
Niestety szefowa, jak to szefowa, nie miała czasu rozmawiać i telefon przekierowała do mnie. W trakcie rozmowy pani telemarketerka zapewniła, że nie jest to „wciskanie garów czy pościeli”. A spotkanie ma przekonać do kupowania polskich produktów, rodzimych marek i, oczywiście, poinformowała o nagrodach.
A ja postanowiłam patriotycznie dać się przekonać do polskiego sprzętu (a tak w ogóle jest bardzo dobrej jakości) i pójść na spotkanie. Jakież było zdziwienie prowadzących je, a i nie mniejsze moje, kiedy weszłam na salę. Nadmieniam, że mam znacznie mniej niż 65 lat. Zostałam usadzona na końcu sali (pewnie ze względu na wiek). I tak sobie obserwowałam wchodzące osoby i rzeczywiście 65+ i znacznie więcej.
Wreszcie rozpoczęło się spotkanie, prowadzący poinformował, że będzie się składać z dwóch części. Pierwsza, krótka, dotyczyć miała sprzętu zapowiadanego telefonicznie, bowiem chodziło tu o sponsorów, a druga… No właśnie, drugą miała być promocja masażera jakiejś tam amerykańskiej firmy (tak naprawdę nie mam pewności, czy taka firma rzeczywiście istnieje).
A na koniec uczestnicy będą musieli wypełnić stosowne ankiety, aby otrzymać prezent. A w ankietach zapewne dane osobowe. Ale to nie koniec tej opowiastki. Pamiętajmy, że na sali osoby 65+ i starsze, a prowadzący pyta, czy żadna Pani nie jest w ciąży. No chyba z biologii miałam „pałę”, bo nie bardzo zrozumiałam, o co chodzi.
I już chyba nie trzeba nic więcej dodawać. A pytania nasuwają się same. Dlaczego na to spotkanie nie zostały zaproszone osoby młode? Skąd wiedza firmy telemarketingowej o wieku respondentów? I można by tak pytać dalej. A wniosek jest jeden. Najprościej jest manipulować osobami starszymi, które dla poprawy swojego stanu zdrowia zrobią wiele albo nawet wszystko, a RODO to mit.
Szanowni państwo, właściciele podobnych firm, przestańcie wreszcie oszukiwać i naciągać na duże pieniądze starsze osoby – babcie i dziadków, bowiem Wasza babcia też może paść ofiarą takiego oszusta, a może nawet i… WY.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A trzeba by zapytać gdzie jest w tym momencie policja i prokuratura etc. ?!? Dlaczego rząd polski, który niby tak dba o tzw. seniorów itp. nie zrobi w końcu porządku z tymi naciągaczami i oszustami ?!? A że ludzie wciąż dają się nabierać i robić w ch...a to inna para kaloszy !!!
A trzeba by zapytać gdzie jest w tym momencie policja i prokuratura etc. ?!? Dlaczego rząd polski, który niby tak dba o tzw. seniorów itp. nie zrobi w końcu porządku z tymi naciągaczami i oszustami ?!? A że ludzie wciąż dają się nabierać i robić w ch...a to inna para kaloszy !!!