W poniedziałek, 14 marca, radni miejscy z Jarosławia, należący do Klubu Prawica, dyżurowali między g. 16 a 17 na korytarzu ratusza, obok znajdującej się na parterze kancelarii miasta. Tak ma być co tydzień, chyba że burmistrz udostępni im pokój położony na parterze.
– Zwracaliśmy się do burmistrza o udostępnienie pokoju. Niestety takiego miejsca na parterze ratusza nie znaleziono. Dyżury organizujemy w godzinach późniejszych, ponieważ chcemy ułatwić mieszkańcom kontakt z radnymi. Chodzi nam o[paywall] dobrą dostępność dla wszystkich, dlatego chcemy, by było to miejsce na parterze – wyjaśniali Grażyna Prząda, Jacek Hołub i Mariusz Walter dyżurujący w pierwszy poniedziałek.
O tym, że wybrany sposób kontaktu z mieszkańcami jest trafiony, świadczy według nich fakt, że już po pół godzinie odwiedziło ich pięć osób. – Dyżury mogą pełnić wszyscy radni, którzy uznają taką potrzebę. Nie tylko należący do klubu. Wybraliśmy poniedziałek, ponieważ tego dnia urząd miasta jest czynny do 18. Mogą więc z nich skorzystać ci, którzy w ciągu dnia nie mają czasu – mówi J. Hołub.
Prezydium Rady Miasta i radni mają ustalony czas przyjmowania interesantów. Przyjmują ich w położonym na drugim piętrze Biurze Rady. Dyżury rozpoczynają się od g. 9. Kończą najpóźniej o 14. Tak rozłożony czas, zarezerwowany przez radnych dla mieszańców, był jednym z powodów wprowadzenia dodatkowej możliwości spotkania się z radnymi z Klubu Prawicy.
O wyznaczenie miejsca zwracali się już wcześniej do burmistrza. Ten odpowiedział wtedy, że szuka możliwości wydzielenia takiego pomieszczenia. Na ostatniej sesji (14 marca) radni Prawicy zgłosili do burmistrza pisemny wniosek o zapewnienie pomieszczenia na parterze ratusza, a kilka godzin po sesji rozpoczęli swój pierwszy dyżur na korytarzu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.No dobra, ale po co ludzie mają przychodzić na te dyżury ? W czym możecie pomóc, bo nie wiem. Załatwicie komuś pracę, zwiększycie ilość miejsc parkingowych, zadbacie o porządek i bezpieczeństwo w mieście ? No ale mieszkając w Jarosławiu, powinniście nać problemy mieszkańców, więc po co tracicie czas na korytarzu zamiast działać ?
Błazenada i tyle - wstyd Panie Walter, temu debilowi hołubowi się nie dziwię bo to popychadło Muzyczki i Sanakiewicza ale Pan
No dobra, ale po co ludzie mają przychodzić na te dyżury ? W czym możecie pomóc, bo nie wiem. Załatwicie komuś pracę, zwiększycie ilość miejsc parkingowych, zadbacie o porządek i bezpieczeństwo w mieście ? No ale mieszkając w Jarosławiu, powinniście nać problemy mieszkańców, więc po co tracicie czas na korytarzu zamiast działać ?
a kaski
Błazenada i tyle - wstyd Panie Walter, temu debilowi hołubowi się nie dziwię bo to popychadło Muzyczki i Sanakiewicza ale Pan